ОБЗОР: Барса с трето поредно реми (РЕПОРТАЖИ)

Реал Мадрид е все по-близо

Атлетик (Билбао) и Барселона завършиха наравно 0:0 в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на "Сан Мамес" предложи доста любопитни ситуации, но двата отбора така и не стигнаха до гол.

Домакините донякъде може да съжаляват, че не стигнаха до успеха, след като имаха няколко отлични възможности, но и Марк-Андре тер Щеген показа отличен рефлекс.

"Каталунците" събраха 51 точки и са лидери в Ла Лига с шест точки аванс пред втория Реал (Мадрид). Баските са едва 13-и с 27 точки.

Двубоят започна с домакински натиск. В 7-ата минута Иняки Уилямс не успя да се възползва от грешка на Пике и стреля над вратата. Четири минути след това шут на Берчиче по диагонала премина покрай вратата.

В 16-ата минута вратаря на баските не се ориентира добре при пресата на Луис Суарес и би в неговия крак, но топката излезе в аут. При ответната атака Сусаета стреля под гредата, но Тер Щеген изби в корнер.

В 22-ата минута Суарес не успя да оползотвори центриране на Меси и стреля с глава в аут. Малко след това Тер Щеген спаси удар със задна ножица на Раул Гарсия.

В 26-ата минута удар на Меси от около 25 метра срещна горната греда. Четири минути преди края на полувремето Раул Гарсия пропусна отлична възможност за гол, като от 12 метра стреля в аут.

В 65-ата минута силен удар на Сан Хосе профуча покрай гредата. В 82-ата минута Тер Щеген спаси вратата си от сигурен гол. Атлетик разви отлично контраатака отдясно. Топката стигна до Уилямс, който стреля от няколко метра, но германският вратар спаси.

Четири минути по-късно деветката на домакините отново опита удар, но Тер Щеген пак внимаваше.