Титла и пет бронза за българските атлети от Балканиадата

Веселин Живков най-добър от нашите

Златен и пет бронзови медала спечелиха българските атлети от балканския шампионат за юноши и девойки под 20 г. в зала в Истанбул (Турция), пише bgathletic.com.

Победата е за Веселин Живков, който защити титлата си на 60 м. Той финишира за 6.83 сек за успеха си. Никол Андонова и Радин Вълчев станаха трети на 60 м с пр., Ариана Кузманова се приземи за бронз на троен скок, а Евгени Енев стана трети в овчарския скок.

Никол Андонова, Елена Георгиева, Девора Аврамова и Бояна Чепилева също завоюваха бронз, но в щафетата 4х400 м.

Пълно класиране и резултати на българските атлети в Истанбул:

1 място - Веселин Живков – 60 м – 6.83 сек на финала (6.91 сек в сериите)
3 място - Ариана Кузманова – троен скок – 12.78 м
3 място - Никол Андонова – 60 м с пр. – 8.65 сек
3 място - Евгени Енев – овчарски скок – 4.80 м
3 място - Радин Вълчев – 60 м с пр. – 7.98 сек
3 място - Щафета 4х400 м – девойки (Никол Андонова, Елена Георгиева, Девора Аврамова и Бояна Чепилева) – 3:58.73 мин
4 място - Елена Георгиева – 400 м – 56.89 сек
4 място - Алекс Любенов – овчарски скок – 4.70 м
4 място - Кристиан Патъров – 60 м с пр. – 8.01 сек
5 място - Щафета 4х400 м – юноши (Веселин Живков, Радин Вълчев, Кристиан Патъров, Михаил Гаргов) – 3:28.89 мин
6 място - Елица Тодорова – 3000 м – 10:30.88 мин