Кой ще е шампион на Англия?

11 февруари 2019 15:50 Пламен Димитров

Ефтимова пета на 60 м във Франция

Шампионката на България на 60 м Инна Ефтимова се класира на пето място на турнира по лека атлетика в Лиевен, Франция.

Ефтимова финишира за 7.38 сек във финала, като само няколко хилядни я разделиха от Кристина Цимануская (Блрс), също със 7.38 сек.

Тройката в дисциплината оформиха Мари-Хосе Та Лу (Кот д’Ивоар) – 7.15 сек, Римона Бърчел (Ям) – 7.29 сек, и Гайон Ивънс (Ям) – 7.32 сек.

Друг роден лекоатлет Тихомир Иванов пък се нареди на седма позиция в скока на височина на турнира в Банска Бистрица, Словакия, пише bgathletic.com.

Иванов преодоля 224 см за подреждането си, като подели мястото си с Лукаш Биир (Слвк). Това беше второ състезание за Тихомир за сезона.

Победител в Банска Бистрица стана Наото Тобе (Яп) с 233 см.