Тотнъм смаза Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Шпорите" стигнаха до убедителния успех с голове на Хьон Мин Сон, Ян Вертонген и Фернандо Йоренте

Тотнъм разби лидера в немския елит Борусия (Дортмунд) с 3:0 на „Уембли“ в първи 1/8-финален мач между тях от Шампионската лига.

„Шпорите" бяха без контузените си звезда Хари Кейн и Деле Али, но все пак стигнаха до убедителния успех с голове на Хьон Мин Сон (47), Ян Вертонген (83) и Фернандо Йоренте (87).

Гостите владееха повече топката в началото, но постепенно „шпорите“ изравниха играта, въпреки че не създадоха сериозни опасности. Вратарят им Юго Лорис обаче трябваше да се намесва решително след удари на Кристиан Пулишич, Дилейни и Загаду.

В началото на второто полувреме кореецът Хьон Мин Сон (47) получи топката непокрит след центриране на Ян Вертонген и даде преднина на домакините. След попадението те продължиха да имат инициативата, а гостите бяха неузнаваеми и за 20 минути отправиха само един неточен удар.

В 75-ата минута Тотнъм можеше да удвои аванса си, но след удар на Кристиан Ериксен топката рикошира в тялото на Дилейни и излезе. Останаха съмнения за игра с ръка, но след консултация с ВАР те бяха разсеяни. Така се стигна до заключителните минути, в които „шпорите“ попиляха съперника и го поставиха на колене. Първо Ян Вертонген (83) разстреля Бюрки от близка дистанция след центриране на Орие, а след това влезлият като резерва Фернандо Йоренте (87) оформи крайния резултат.

Реваншът в Дортмунд на „Сигнал Идуна Парк“ е на 5 март от 22:00 часа.

Тотнъм - Борусия (Дортмунд) 3:0

1:0 Хьон Мин Сон (47)

2:0 Ян Вертонген (83)

3:0 Фернандо Йоренте (87

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

Тотнъм: Лорис, Орие, Алдервейрелд, Санчес, Фойт, Вертонген, Уинкс, Сисоко, Ериксен, Лукас, Сон.

Борусия Дортмунд: Бюрки, Хакими, Загаду, Топрак, Диало, Витсел, Дахуд, Дилейни, Санчо, Гьотце, Пулишич.