Николай Желязков бесен: Съдиите ни отрязаха главата

Имаше ситуации, които бяха фрапиращи, дори в Олимпиакос се чувстваха дискомфортно, категоричен е треньорът на Нефтохимик

Треньорът на Нефтохимик Николай Желязков бе бесен от съдийството в златния гейм на реванша срещу Олимпиакос за Купата на CEV. Бургазлии загубиха в редовното време с 0:3 гейма, но успех в златния гейм щеше да им донесе класиране на полуфинал и сблъсък с Тренто.

Желязков призна превъзходството на Олимпиакос в двубоя, но според него в златния гейм ситуацията е била коренно различна, а кипърският съдия е изиграл огромна роля.

„В редовния мач не играхме на нивото, на което трябваше, като изключим първия гейм, когато имаше ситуации, в които можехме да стигнем до по-интересна развръзка. В златния гейм обаче нещата бяха различни, бяха направени умишлени съдийски грешки, буквално ни откъснаха главата.

Ситуации, които бяха фрапиращи. Самият щаб на домакините се чувстваше дискомфортно. Разочарованието е, че не успяхме да покажем най-доброто от себе си, но от друга страна в златния гейм не ни се дава в ключов момент да направим абсолютно редовна двойна смяна.

Бяхме ощетени умишлено", не скри разочарованието си Желязков, който е трикратен шампион на Гърция с Олимпиакос като играч.

След отпадането от Европа за Нефтохимик остава единствената цел да стане отново шампион на България.

„Няма да е лесно, имаме тежка програма. Ако успеем до края да ги изиграем добре, имаме шансове да се качим доста нагоре в класирането. Имаме достатъчно качествени и опитни състезатели, така че домакинският фактор да не бъде толкова важен. Плейофите ще решат", завърши треньорът.