"Морето" се оказа дълбоко, ЦСКА отново загуби в дебюта на Любо Пенев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вместо да се възползват, „червените“ изостанаха още от лидера Лудогорец, Черно море ги победи за първи път от 2013 г. насам

Любослав Пенев не успя да спечели и в третия си официален дебют начело на ЦСКА.

След като до момента той бе записал реми и поражение, сега водените от него „армейци“ загубиха с 0:2 визитата си на Черно море във Варна.

Двубоят на „Тича“ от дебютния за годината кръг в Първа професионална лига, бе решен от едно бързо попадение на домакините и второ такова на национала Радослав Василев.

Благодарение на тях „моряците“ спечелиха срещу „червените“ за първи път от 2013 година насам, когато се наложиха отново като домакини с 2:1 през ноември.

Така ЦСКА не само, че не успя да се възползва от издънката на Лудогорец срещу Верея (0:0), но изостана с още точка от шампионите и вече е на седем от върха.

Новият наставник Любослав Пенев, заменил преди малко повече от седмица Нестор Ел Маестро, реши да не включи в състава голмайстора на тима Мауридес и дори не го вписа сред резервите, но Али Соу и резервата Евандро не успяха да блеснат в отсъствието на бразилеца.

Това обаче стори Дуде Н‘Донгала, който откри резултата с първия точен удар в мача. Изигралият страхотен двубой тийнейджър в редиците на домакините Мартин Минчев се пребори на фланга и успя да центрира, а Бодуров се опита да изчисти, но прати топката към връхлитащия конгоанец, който я прати в мрежата и откри резултата.

ЦСКА реагира добре и пое инициативата след попадението, но трудно създаваше чисти положения през целия мач.

Все пак, в 35-ата минута едно такова се откри пред Али Соу, изведен чудесно от Тиаго Родригес зад гърба на защитата, ала младият вратар на „моряците“ Иван Дюлгеров майсторски спаси силния удар на нападателя.

Стражът показа чудесни качества, след като замени под рамката обичайния титуляр Георги Китанов, който нямаше право да играе, защото е под наем в Черно море именно от ЦСКА.

До почивката нови попадения не паднаха, а мачът се изостри доста от множество нарушения. В крайна сметка срещата приключи с общо 13 жълти картона, два от които на Васил Панайотов, оставил Черно море с човек по-малко в заключителните минути.

Преди това обаче, в 62-ата, той и съотборниците му поведоха с 2:0, след като Радослав Василев се оказа най-съобразителен в наказателното поле на ЦСКА при един карамбол и от близка дистанция на практика донесе трите точки на своите.

С тях Черно море събра 34 и вече е само на една от петия Ботев Пловдив, като има с 10 по-малко от втория ЦСКА.