Кой ще спечели Лига Европа?

16 февруари 2019 16:50 Велизар Антов

"Морето" се оказа дълбоко, ЦСКА отново загуби в дебюта на Любо Пенев (ВИДЕО+СНИМКИ)

Любослав Пенев не успя да спечели и в третия си официален дебют начело на ЦСКА.

След като до момента той бе записал реми и поражение, сега водените от него „армейци“ загубиха с 0:2 визитата си на Черно море във Варна.

Двубоят на „Тича“ от дебютния за годината кръг в Първа професионална лига, бе решен от едно бързо попадение на домакините и второ такова на национала Радослав Василев.

Благодарение на тях „моряците“ спечелиха срещу „червените“ за първи път от 2013 година насам, когато се наложиха отново като домакини с 2:1 през ноември.

Така ЦСКА не само, че не успя да се възползва от издънката на Лудогорец срещу Верея (0:0), но изостана с още точка от шампионите и вече е на седем от върха.

Новият наставник Любослав Пенев, заменил преди малко повече от седмица Нестор Ел Маестро, реши да не включи в състава голмайстора на тима Мауридес и дори не го вписа сред резервите, но Али Соу и резервата Евандро не успяха да блеснат в отсъствието на бразилеца.

Това обаче стори Дуде Н‘Донгала, който откри резултата с първия точен удар в мача. Изигралият страхотен двубой тийнейджър в редиците на домакините Мартин Минчев се пребори на фланга и успя да центрира, а Бодуров се опита да изчисти, но прати топката към връхлитащия конгоанец, който я прати в мрежата и откри резултата.

ЦСКА реагира добре и пое инициативата след попадението, но трудно създаваше чисти положения през целия мач.

Все пак, в 35-ата минута едно такова се откри пред Али Соу, изведен чудесно от Тиаго Родригес зад гърба на защитата, ала младият вратар на „моряците“ Иван Дюлгеров майсторски спаси силния удар на нападателя.

Стражът показа чудесни качества, след като замени под рамката обичайния титуляр Георги Китанов, който нямаше право да играе, защото е под наем в Черно море именно от ЦСКА.

До почивката нови попадения не паднаха, а мачът се изостри доста от множество нарушения. В крайна сметка срещата приключи с общо 13 жълти картона, два от които на Васил Панайотов, оставил Черно море с човек по-малко в заключителните минути.

Преди това обаче, в 62-ата, той и съотборниците му поведоха с 2:0, след като Радослав Василев се оказа най-съобразителен в наказателното поле на ЦСКА при един карамбол и от близка дистанция на практика донесе трите точки на своите.

С тях Черно море събра 34 и вече е само на една от петия Ботев Пловдив, като има с 10 по-малко от втория ЦСКА.

Събития

90+4' Край на мача КРАЙ НА МАЧА! ЧЕРНО МОРЕ ПОБЕДИ ЦСКА С 2:0 В ТРЕТИЯ ДЕБЮТ НА ЛЮБОСЛАВ ПЕНЕВ НАЧЕЛО НА "ЧЕРВЕНИТЕ"!
90+3' Удар Опасен удар на Малинов, но малко над целта.
90' Три минути добавено време.
90' Жълт картон Бикел не сдържа нервите си и фаулира Жоржиньо край тъчлинията, за което получава жълт картон и ще пропусне следващия мач на ЦСКА, както и Чорбаджийски.
88' Жълт картон Жълт картон за Пламен Димов.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Жоржиньо заменя Мартин Минчев, който изигра страхотен мач и е аплодиран от публиката на Черно море.
87' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в мача.
84' Смяна за състезател влизащ в игра Ангел Лясков заменя Рубен Пинто.
84' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в ЦСКА.
83' Жълт картон Играта се накъса допълнително, защото нарушенията зачестиха още повече, сега такова има в полза на Черно море, а Малинов получава жълт картон.
80' Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт и съответно червен картон за Васил Панайотов, който спря с ръка атака на ЦСКА и оставя своите с човек по-малко!
77' Смяна за състезател влизащ в игра Патрик Андраде заменя Витанов, който получава заслужени аплодисменти от публиката на "Тича", където "червените" фенове сякаш са повече от домакинските и не спират да подкрепят своите, въпреки лошия резултат.
77' Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в Черно море.
74' Свободен удар в полза на Черно море, чийто наставник подготвя нова смяна.
71' Второто попадение тотално смути гостите.
69' Силен удар на Евандро от над 20 метра затрудни сериозно вратаря на Черно море, но тийнейджърът се справя и боксира в корнер.
68' Корнер в полза на Черно море, но Черниаускас лови, а после се ядосва, защото играта е спряна заради нарушение срещу него в наказателното поле.
67' Смяна за състезател влизащ в игра Жоржиньо заменя Едвин Джеси в строя на „армейците“.
66' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в ЦСКА.
62' Гол ГООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Ндонгала стреля с глава и вратарят на ЦСКА спаси, последва удар на нападателя в гредата, а после топката стигна до Радослав Василев и той я прати за втори път в мрежата – 2:0 за Черно море!!!
60' Жълт картон Контраатака на Черно море, Витанов напредна и центрира, ала Бодуров чисти в корнер. После се стига до свободен удар в полза на Черно море за дискусионна игра с ръка на Евандро и той е декориран в жълто за оспорването,
59' Евандро пробва да изведе Джеси, но Дюлгеров внимава и излезе навреме, за да улови.
58' Центриране Корнер в полза на Черно море. Георги Илиев центрира, но защитата на гостите се справя.
57' Жълт картон Жълт картон за Божидар Чорбаджийски.
56' Смяна за състезател излизащ от игра Тиаго Родригес отстъпва мястото си на нападателя на ЦСКА.
56' Смяна за състезател влизащ в игра Любослав Пенев също прави първата си смяна, в третия си официален дебют начело на ЦСКА той пуска Евандро.
56' Смяна за състезател влизащ в игра Панов ще се премести на фланта, където Тиаго Енрике започна да прави каквото си поиска.
55' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача. Юго Кононго е заменен от Мирослав Енчев.
53' Удар Контраатака на ЦСКА е спряна заради лош пас, после Тиаго реши отново да стреля от средна дистанция, но доста неточно.
51' Енрике отново тормози защитата на „моряците“ по фланга, но е спрян с чудесен шпагат от Пламен Димов,
48' Центриране Енрике проби по фланга и центрира остро към Али Соу, който обаче не успя да засече от движение.
46' Няма промени в двата състава.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1' Край на мача Край на първото полувреме! Черно море се оттегля на почивка с минимален аванс от 1:0 срещу ЦСКА, след гол още в седмата минута на Ндонгала.
45' Една минута добавено време.
45' Удар Центриране, след което Тиаго пробва удар, но над целта.
44' Пореден свободен удар за ЦСКА, на около 20 метра по диагонала от вратата на Черно море.
43' Георги Илиев извършва нарушение в средата на терена. После Енрике центрира към точката на дузпата, но Дюлгеров боксира, след което играта е спряна заради ново нарушение, този път на Василев срещу Бикел.
41' Удар Радослав Василев стреля от воле след центриране отляво, но изпълнението бе доста трудно и топката преминава високо над целта.
40' Удар Пореден опит за удар на Пинто, който отново е блокиран - корнер за ЦСКА.
38' Жълт картон Виктор Генев получава жълт картон, а ЦСКА - свободен удар в близост до тъчлинията, Джеси ще опита центриране.
35' Bнимание ШАНС ЗА ЦСКА И ОТЛИЧНО СПАСЯВАНЕ! Тиаго изведе чудесно Али Соу зад гърба на защитата, но силният удар на нападателя бе спасен майсторски от Дюлгеров, а след последвалия корнер не се стига до нищо опасно за ЦСКА.
32' Центриране Корнер в полза на Черно море. Георги Илиев центрира, но този път защитата в червено се справя.
31' Тиаго опита центриране към Соу, но защитник на Черно море изчисти с глава. После Пинто пробва хитро с глава да изненада вратаря, но Дюлгеров внимаваше.
30' Жълт картон Енрике е фаулиран пред пеналта, свободен удар в полза на ЦСКА и жълт картон за Панов, който официално дебютира за Черно море след пристигането си от Лудогорец.
28' Джеси премина през двама с топка в крака и опита остро центриране, което бе блокирано и топката попадна у Рубен Пинто, чийто удар обаче също спря в тялото на играч от домакините.
27' Жълт картон Жълт картон за оспорване на съдийско решение получава Рубен Пинто от ЦСКА.
24' Удар Бърза атака на ЦСКА, но Едвин Джеси опита изстрел от ъгъла на наказателното поле и прати топката над вратата.
22' Добра атака на Черно море, при която футболист на домакините остана да лежи в дъгата на наказателното поле, но неговите съотборници не спряха нападението си. То завърши с нарушение на Витанов срещу Енрике.
20' Жълт картон Жълт картон за Васил Панайотов, който фаулира ненужно Рубен Пинто.
18' Пинто опита да изведе Енрике, но прекалено силно и младият вратар на домакините излезе, за да улови.
16' Али Соу е фаулиран точно пред резервната скамейка на Черно море, Илиан Илиев използва случая да даде указания на своите.
13' Малинов е фаулиран в средата на терена, последва пас към Джеси, който първо бе спрян, но после успя да намери хитро Пинто точно пред вратарското поле. Халфът обаче не можа да нанесе добър удар и пропусна добрата възможност.
11' Центриране Георги Илиев опита прострелно центриране, но не сполучи, както и впоследствие Димов при опита си за удар от границата на наказателното поле.
10' Жълт картон Голмайсторът получава жълт картон, тъй като свали фланелката си при радостта си след гола. Последва нова атака на Черно море и корнер в полза на домакините.
7' Гол ГООООЛ! Черно море открива резултата, след като Ндонгала засече с глава топката във вратата на ЦСКА! Минчев се пребори за топката на фланга и центрира, след което Бодуров опита да изчисти, но там бе конгоанецът и откри резултата - 1:0.
4' Енрике бе фаулиран на метри от наказателното поле на Черно море, след последвалия авантаж се стига само до тъч в полза на гостите.
2' Капитанът на домакините Георги Илиев се опита да открадне една топка пред наказателното поле на ЦСКА и не бе далеч от целта, но не успя.
1' Начало на мача Начало на мача във Варна!