Пирин загря с класика за старта на Втора лига

„Орлетата“ надвиха македонци

ОФК Пирин победи ФК Сака Каменица с 3:0 в последната контрола от зимната подготовка, седмица преди подновяването на шампионата на Втора лига.

Двубоят се изигра пред около стотина зрители в прекрасно време за футбол на ст. „Христо Ботев“ в Благоевград.

„Зелените“ започнаха мача по-остро и окупираха наказателното поле на гостите.

Първото попадение падна в 12-ата минута, когато Хуан Пабло нахлу по левия фланг, но вместо да центрира, се подхлъзна и ритнатата топка заблуди вратаря на гостите, като влезе необезпокоявана в мрежата му.

Виктор Янев бе близо до гола след четвърт час игра, но ударът му срещна гредата. Второто попадение падна малко след почивката. В 55-ата минута Владислав Златинов бе точен от свободен удар.

Трето пък падна 10 минути преди края, като Кирил Мутавджийски стреля остро, вратарят на гостите изби в краката на Денис Ангелов и той нямаше как да сгреши от близка дистанция, оформяйки класиката.

„Орлетата“ почиват от днес до понеделник, когато следобед подновяват тренировки преди гостуването на ОФК Поморие във Втора лига след точно седмица.

Състав на Пирин: Димитров, Адемов, Пушкаров, Гуцев, Кюсис, Пабло, Любомиров, Георгиев, Бастунов, Златинов и Янев.

След почивката в игра влязоха още Ангелски, Митрев, Митев, Цолев, Ергин, Ангелов, Михайлов и Мутавджийски.