ОБЗОР: Поморие надви Черноморец в морска контрола

Вижте резултатите от спарингите на всички български отбори, играни днес

Поморие се наложи с 2:1 над Черноморец 1919 (Бургас) в последната контрола и за двата отбора преди подновяването на първенството. Мачът мина равностойно в големи периоди, но все пак поморийци наложиха волята си и спечелиха.

Още в 4-ата минута акулите удариха греда чрез Слави Шопов, а в 35-ата Борис Тютюков върна жеста за поморийци.

До гола играчите на Черноморец създадоха още две възможности, които пропуснаха. В 37-ата минута Живко Петков засече центриране отдясно и откри резултата.

Десет минути след началото на второто полувреме Милен Танев пропусна сам срещу вратаря, но в 67-ата минута той се реваншира за пропуска си и направи 2:0 за Поморие с удар от границата на наказателното поле.

След това дойдоха силните минути за Черноморец, като на два пъти Петър Колев пропусна сам срещу вратаря, излизайки на скорост.

Девет минути по-късно Колев се реваншира частично за пропуските си и върна едно попадение, реализирайки при разбъркване след статично положение.

В някои от другите контроли Пирин победи македонци в Благоевград с 3:0, а Локомотив София разби съименника си от Горна Оряховица с 5:0.