Милан спечели важна битка във войната за ШЛ, Аталанта на колене в Бергамо (СНИМКИ+ВИДЕО)

Новата звезда на "росонерите" Кшищоф Пьонтек продължава наказателната си акция в Калчото

Италианският гранд Милан победи с 3:1 Аталанта като гост в очаквания с голям интерес сблъсък от 24-ия кръг на Серия А.

Двата отбора са сред групата от четири клуба, борещи се за влизане в Шампионската лига и днешният мач наклони везните в полза на миланистите.

Нови два гола на сметката си записа новото острие на Милан Кшищоф Пьонтек, който вече има шест гола за четири мача с екипа на новия си тим.

Първото полувреме премина под сериозно тактическо надиграване, като Аталанта задържаше повече топката и пресата на домакините беше решаваща за баланса в първата част.

В 12-та и 13-та минута бившият халф на Аталанта Франк Кеси имаше отлични възможности да открие, но ударите му минаха встрани. Впоследствие бергамаските продължиха да натискат "росонерите" и в 33-та минута Ремо Фюлер успя да открие за своя тим, след като Иличич направи за смях Рикардо Родригез отдясно и пусна пас към халфа на Аталанта, който от точката за дузпа стреля, но Донарума успя само да отбие топката в гредата и се стигна до гол.

В следващите минути Милан така и не успяваше да задържи по-продължително топката и по всичко изглеждаше, че Аталанта ще се оттегли на почивка с гол аванс, но в края на продължението на първото полувреме Родригез центрира отляво към Пьонтек, който от движение успя да обърне топката в далечния ъгъл и отбеляза невероятен гол за 1:1.

След почивката балансът на силите напълно се промени. В 55-та минута Родригез пробва центриране по земя, което не беше изчистено добре и то попадна в Хакан Чалхаонглу, който със страхотен шут от извън наказателното поле заби топката в далечния ъгъл за 2:1.

Само шест минути по-късно отново турчинът беше опасен в атака и спечели корнер, който самият той изъпълни и Кшищоф Пьонтек отново бе над всички в наказателното поле, за да забие втория си гол в мача, правейки резултата 3:1.

В следващите минути Гатузо оплътни средната линия на Милан и направи задачата на Аталанта много трудна. Бергамаските задържаха повече топката, но "росонерите" успяха да стоят много компактно в защита и не позволяваха опасности пред тяхната врата.

Така Милан вече има 42 точки на четвъртата позиция и остави Аталанта на петото място с четири по-малко.