Етър е с единия крак в Топ 6 след класика над Дунав (ВИДЕО+СНИМКИ)

Боджадж, Младенов и Ангелов се разписаха за "болярите" в днешната среща

Етър не срещна особени затруднения в домакинския си мач с Дунав, побеждавайки с 3:0 русенци в мач от 21-кръг на Първа лига. Попаденията, които осигуриха нови три точки за „болярите”, паднаха след почивката. Етър поведе с голяма доза късмет в 47-ата, след изстрел на Боджадж. В 70-ата Даниел Младенов вкара втори гол след светкавична контраатака на домакините, а Милчо Ангелов сложи точка на спора в 82-ата. След успеха "виолетовите" вече имат 33 точки в актива си, с една по-малко от шестия Черно море. Дунав остава на 12-о място с 15 точки.

През първото полувреме липсваха почти изцяло интересни моменти пред двете врати. Етър започна вдъхновено срещата и опита да наложи преса, но постепенно гостите изравниха играта.

Георги Сърмов пробва далечен удар в 11-ата, но над вратата, а няколко минути по-късно Макенджиев парира удар на Руменов, а Патрович не успя да направи добавка заради намеса на Динков.

След почивката „болярите” бързо поведоха в резултата. В 47-ата минута Динков изчисти с глава центрирана топка от Руменов, кълбото попадна в Боджадж, който отправи удар от линията на наказателното поле, получи се рикошет, който заблуди Макенджиев и резултатът бе открит.

„Драконите” имаха шанс да изравнят в 59-ата, но резервата Ндиайе не успя да насочи с глава на няколко метра от голлинията след центриране от фаул и би в аут.

В 70-ата Инкоом загуби елементарно в половината на Етър, Гълъбов започна бърза контра с пас за Крумов, който бързо отклони за Даниел Младенов и крилото завърши атаката с точен удар за 2:0.

Интригата бе убита в 82-ата минута, когато Милчо Ангелов покачи на 3:0 след прецизен пас на Здравко Илиев отдясно.

В 88-ата техничен удар на капитана Диян Димов можеше да зарадва гостите с почетно попадение, но Христо Иванов се намеси и успя да бутне кълбото над напречната греда в корнер.

СЪСТАВИ:

Етър: Иванов, Запрянов, Гълъбов, Василев, Стоянов, Сърмов (к), Мане, Руменов, Батрович, Боджадж, Младенов

Дунав: Макенджиев, Исаевски, Динков, Патев, Инкоом, Станоев, Димов (к), Попадийн, Васев, Ковачев, Ахмедов