Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

17 февруари 2019 19:27 Пламен Димитров

ДРАМА НА ГЕРЕНА: Левски стигна до хикс с Локо (Пд) в епична битка (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Левски завърши наравно 1:1 с Локомотив Пловдив в последния мач от XXI кръг на Първа лига. "Сините" доминираха през 90-те минути на "Георги Аспарухов", но трябваше да догонват в резултата, след като в 44-ата Анте Аралица вкара за гостите от Пловдив. След почивката Давиде Мариани изравни (71`), но домакините не съумяха да стигнат до пълен обрат. Така разликата на Левски с лидера Лудогорец остава 10 точки ,а "сините" са и на 3 точки от ЦСКА.Локомотив Пловдив е 9-и с 26 точки.

Левски контролираше двубоя през първите 45 минути на мача, но миг на разконцентрация малко преди почивката бе използвана от гостите, които излязоха на почивката с гол аванс.

Двубоят започна добре за „сините”, които задържаха повече топката и опитваха да наложат преса и да преодолеят добре подредената отбрана на „железничарите”.

В 17-ата минута Хали Тиам пробва задна ножица, но не успя да играе с топката, след което Валери Божинов отклони в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

Половин час след първия съдийски сигнал късметът покри Локомотив. Томашевич чистеше топката от наказателното поле, но уцели Божинов в гърба, кълбото се насочи към Паулиньо и бразилецът изпрати истинска бомба към вратата на гостите, но нацели напречната греда.

Няколко минути по-късно Божинов получи на 10-ина метра от вратата, успя да си нагласи топката, но ударът му нямаше нужната точност.

В 44-ата минута гостите организираха бърза контра, Нуно Рейш се подхлъзна и не успя да спре Момчил Цветанов, който намери с точен пас Анте Аралица и нападателят бе безкомпромисен при завършващия удар, като това бе и първи изстрел към вратата на Левски за първото полувреме.

Битката продължи с пълни сили и след почивката, като „смърфовете” вече по-често поглеждаха към противниковата врата.

В 50-ата рикошет даде възможност на Буна да притесни Ники Михайлов, но ударът у бе крайно неточен и в аут.

Първа промяна в състава направи Георги Дерменджиев в 63-ата минута, като треньорът изкара Валери Божинов, а в игра влезе голмайсторът на „сините” Станислав Костов.

В 71-ата минута се получи разбъркване в пеналта на Локомотив – Езе изрита топката в гърба на Костов, след което Давиде Мариани се възползва от това и с плътен шут прати в мрежата за 1:1.

Левски хвърли всички сили, търсейки победния гол, но липсата на добър завършващ удар попречи на „сините” да спечелят трите точки.

Събития

90+4' Край на мача Край на двубоя, Левски и Локомотив Пловдив поделиха точките!
90+3' Центриране Центриране в пеналта на гостите, но отново без да се стигне до опасност за Луков.
90+2' Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Димитър Илиев.
90+2' Смяна за състезател влизащ в игра Асен Георгиев влиза в игра за Локомотив.
90' Четири минути добавено време.
90' Контузия или получаване на медицинска помощ Аралица и Буна се сблъскаха и двамата лежат на терена, очаквайки лекарска помощ.
88' Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Буш в игра.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Левски, излиза Тиам.
88' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Момчил Цветанов.
88' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна и в Локомотив, влиза Карагарен.
87' Удар Удар на Езе встрани от вратата.
85' Мощен натиск на Левски, търсейки победния гол.
83' Жълт картон Жълт картон за Момчил Цветанов.
78' Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Вашчук.
78' Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в Левски, заменен е Паулиньо.
71' Гол ГОЛ!!! Левски изравнява! Получи се разбъркване в пеналта на Локомотив, от което се възползва Давине Мариани и с плътен удар прати в мрежата за 1:1!
71' Центриране Ново центриране на Кабрал в полето на Локомотив, Езе вади в корнер.
69' Центриране Центриране на Кабрал, право в ръцете на Луков.
68' Контузия или получаване на медицинска помощ Стивън Езе получава лекарска помощ.
63' Удар Давиде Мариани пробва да изненада Мартин Луков с директен обстрел от фаул, но топката мина на метри над напречната греда.
63' Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Станислав Костов.
63' Смяна за състезател излизащ от игра Валери Божинов е заменен.
62' Жълт картон Милош Петрович получава жълт картон за фаул срещу Паулиньо.
61' Удар Центриране от корнер, Яблонски засече топката, но прати над вратата.
58' Ники Михайлов излиза и чисти в тъч, преди до топката да стигне Момчил Цветанов.
52' Удар Удар на Тиам, Луков не е затруднен.
50' Удар Абделхаким Буна неочаквано излезе на стрелкова позиция, след късметлийски рикошет, но ударът му бе крайно неточен.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45' Край на мача Край на първото полувреме!
44' Гол ГОЛ!!! Гостите контраатакуваха, Нуно Рейш се подхлъзна в ключов момент и не успя да спре Момчил Цветанов, който след това подаде на Аралица, за да може нападателят с точен удар да открие резултата!
42' Удар Удар високо над вратата на Мариани.
36' Bнимание Пропуск! Божинов получи на 10-ина метра от вратата, но прати встрани от целта.
34' Райнов добре задържа топката отдясно, но след това Цветкович центрира слабо в наказателното поле.
30' Греда Греда! Томашевич пробва да изчисти, но точно в гърба на Божинов, топката отиде към Паулиньо, който стреля мощно, но в напречната греда!
28' Центриране Корнер за Локомотив след блокиран изстрел на Аралица. След центрирането от ъгловия Михайлов излиза и лови.
27' Слабо спиране на топката от Мариани можеше да доведе до опасна атака на гостите, но "синята" отбрана се спрява.
20' Удар Силен и много неточен удар на Тиам.
18' Центриране Добро центриране на Кабрал, Божинов обаче е изпреварен от вратаря и топката е избита в корнер.
17' Удар Гол на Божинов, който обаче е отменен заради засада.
13' Удар Удар на Давиде Мариани, Стивън Езе е на пътя на топката.
9' Жълт картон Жълт картон за Давид Яблонски
8' Центриране Момчил Цветанов центрира в пеналта от фаул, Цветкович успява да изчисти с глава.
6' Левски задържа повече топката, но не успява да огранизира добра атака в първите минути. Играта често се накъсва от нарушения.
1' Начало на мача Начало на двубоя!