Септември наказа слаб Берое, Бербатов гледа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нов дебютира с гол за столичани, изгониха футболист на гостите

Септември спечели 1:0 домакинството си на Берое от 21-ия кръг на Първа лига. Голът за столичани вкара новото попълнение Кристофър Мандианго, гостите пък играха близо 20 минути с човек по-малко, след като от игра беше изгонен Елор Алкан.

Поражението остави старозагорци извън Топ 4. Тимът на Александър Томаш изнесе посредствен мач. През паузата напуснаха трима основни играчи - Мартин Райнов, Борислав Цонев и Камен Хаджиев, което очевидно дава своето отражение на представянето. От трибуните на националния стадион намръщен наблюдаваше Димитър Бербатов. Както е известно той тренира с отбора по време на подготовката, но на официалните мачове засега присъства само като зрител.

Домакините застрашиха вратата на Берое още във втората минута. Ударът на Мандианго обаче беше спасен от Душан Перниш. В 14-ата минута Мартин Камбуров не намери целта.

Септември поведе в 25-ата минута. Столичани организираха добра атака, при която Румен Чандъров пусна добър извеждащ пас към Мандианго, а нападателят прати топката в мрежата зад Перниш - 1:0. Пет минути по-късно Мартин Камбуров получи подаване в наказателното поле, обърна се и и стреля, но покрай вратата.

В 37-ата футболистите гредата спаси гостите от втори гол. Минута по-късно Перниш боксира опасно центриране отляво.

Второто полувреме започна с нова опасност пред вратата на старозагорциц. Педро Еуженио отправи много силен удар към далечния ъгъл, но топката излезе в аут. В 54-ата минута Масамба засече с глава центриране на Александър Василев, но ударът му попадна право в ръцете на Перниш. Асен Чандъров пък не уцели вратата в 59-ата минута.

В 70-ата гол на Мартин Камбуров беше отменен заради засада. Протестите на футболистите на Берое обаче бяха крайно не основателни, тъй като на повторението се видя ясно, че ветеранът е с метър зад защитата при центрирането към него.

Секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко. От игра за втори жълт картон беше изгонен Ерол Алкан.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

СЕПТЕМВРИ: 21. Янко Георгиев, 20. Кристофър Мандианго, 7. Георги Русев, 13. Здравко Димитров, 10. Асен Чандъров, 22. Георги Стоичков, 26. Фабиано Алвеш, 24. Александър Башлиев, 23. Александър Дюлгеров, 16. Стилиян Николов, 19. Дарко Глишик

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 5. Меска, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 11. Иван Бандаловски, 18. Алфредо Мартинс, 19. Александър Василев, 27. Никита Баранов, 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио
Томаш изгуби трима за мача с ЦСКА 1948

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача в неделя

Лудогорец поздрави Кирил Домусчиев за рождения ден

"Най-доброто предстои", обещаха "орлите" на собственика си

Днес козирката на "Българска Армия" отива в историята

Събарянето на конструкцията ще започне в 10:00ч.

Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия