Воложанина стана пета в многобоя за купа "Алина Кабаева"

Българката изпусна медал заради грешки в съчетанието с бухалки

Българката Татяна Воложанина се класира на пето място в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика за купа "Алина Кабаева", съпътстващ надпреварата за Гран при в руската столица Москва.

Воложанина дебютира на такъв голям форум в категория жени. Тя изигра много силен обръч и получи оценка от 18.600 точки.

На топка е със 17.500, на лента 16.000 и с 14.000 точки за трудното си съчетание на бухалки, където допусна груби грешки. Така със сбор от 66.100 точки Воложанина се нареди на пета позиция в официалното класиране, където място намериха по една гимнастичка от държава.

Българската гимнастички допусна грешки и неточности, което е нормално, предвид това, че тя за първи път играе при жените и изпитваше притеснение. Шампионка в многобоя стана рускинята Марина Лобанова със сбор от 74.400 точки, а втора и трета са съответно японката Чизаки Аива с 69.900 и Юлия Евчик от Беларус с 66.450 точки.

В международния турнир за купа "Алина Кабаева" има само многобой. Български съдия в Москва е Филипа Филипова. По-късно днес са първите два финала за Гран При при жените (обръч и топка), където ще участва Невяна Владинова. Тя ще играе на всичките четири финала.

Ети Стефанова започна с победа на Европейското по шахмат

Българките записаха 4 победи

В Париж изпробват видеонаблюдение с изкуствения интелект за Олимпиадата

Отбори от 20 държави се впускат в турнир по петанк край Варна

Звездата-инфлуенсър Танги Пенин ще покаже техниките на любимата игра на терените в курорта „Св.Св.Константин и Елена“

Валентина Георгиева 15-а в квалификациите на греда

Ризов се размина с финала на пушка от 3 положения на СК в Рио

Българинът не успя да вземе олимпийска квота

Шефът на европейския хандбал: С нетърпение гледаме към България и Варна

Българите научиха съперниците си за предстоящите у нас две първенства по плажен хандбал