Нов спаси дубъла на Лудогорец от загуба

Ради Здравков наказа "орлите" след края на мача

Най-новото попълнение на Лудогорец - Дейвид Рибейро спаси от загуба втория тим на разградчани в контролата с третодивизионния Вихър (Славяново), завършила 1:1. 20-годишният бразилски талант изравни резултата с голяма доза късмет в 85-ата минута. След настаналото разбъркване пред вратата на гостите защитникът им Теодор Михайлов опита да избие, топката се хлъзна по главата му, удари се в рамото на Рибейро и влезе в мрежата.

Домакините бяха в ролята на догонващи в резултата цял час. В 25-ата минута плеймейкърът на Вихър Йоан Петков изпълни фаул, топката рикошира, върна се към него и той с удар от движение я изпрати във вратата на Лудогорец. След 4:0 преди седмица над същия съперник явно селекцията на Радослав Здравков очакваше втори лесен успех. Получи се обаче точно обратното и гостите трябва да съжаляват, че не спечелиха спаринга.

Първото полувреме бе равностойно. Домакините отправиха само един точен удар, но Калоян Попин (титулярният вратар, капитан и президент Светлин Линев не игра заради контузия) се справи. Таранът на славяновския тим Евгени Систов обаче пропусна доста положения. Първото от тях бе при 0:0, но вратарят изби топката след удара му по диагонала. В 30-ата минута Систов не успя да засече на празна врата центрирана топка от Константин Генков.

Десетина минути по-късно Петков изведе Систов сам срещу разградския страж, но той пак не успя да го надиграе. Секунди преди почивката Генков уцели гредата от фаул. През второто полувреме домакините повече владеха топката, а съперника им заигра дефанзивно, но голови ситуации липсваха. Секунди след изравнителното попадение на Дейвид Рибейро, Систов най-после вкара, но съдията отмени гола заради засада. След последния сигнал Радослав Здравков наказа футболистите си с бягане – 15 обиколки по 300 метра за слабото им представяне.

Капитанът на Лудогорец Антон Недялков поднови тренировки

Той се възстанови след поредната си контузия

Пьотровски: На загрявката разбрахме за загубата на ЦСКА

Халфът призна и за късмет срещу Левски

Вижте кой ще свири Лудогорец - Левски

Ето всички назначения

СЕРИЯТА ПРОДЪЛЖАВА! Лудогорец ликува на "Лаута"(ВИДЕО)

Късна драма и болезнен за Локо (Пд) герой

Лудогорец обяви кога пуска билетите за Левски

Деца и пенсионери ползват 50% намаление

Лудогорец падна от Стяуа след скандална дузпа (ВИДЕО)

"Орлите" загубиха с 2:3 в контролна среща

Дерменджиев: Има умора в нашия отбор, паузата идва навреме

"Изиграхме добър мач", каза треньорът на Лудогорец след разгрома над Локо (София)