Виляреал сложи край на ужаса (ВИДЕО)

Алваро Гонсалес вкара за 1:0 с глава в 20-ата минута

Рекордната за този век серия на Виляреал от десет мача без победа в испанското първенство приключи с гръмко 3:0 над Севиля. Домакините най-накрая се вдигнаха и изнесоха много силен двубой, в който бяха с класа над съперника си. Така те вече са само на точка от излизане от зоната на изпадащите, където засега компания им правят тимовете на Райо Валекано и Уеска.

Алваро Гонсалес вкара за 1:0 с глава в 20-ата минута, а след това Мунир Ел Хадади изпусна две отлични възможности,, които, ако бяха реализирани, можеха да променят развоя на срещата.

В последните секунди на първата част дойде едно от най-забележителните отигравания през сезона. Тогава Карлос Бака получи пас в наказателното поле, след което самият той сътвори изключителна асистенция с пета към Карл-Токо Екамби и той с лекота покачи на 2:0 на празна врата.

На полувремето треньорът на Севиля Пабло Мачин направи двойна смяна и засили атакуващата мощ, но пък късметът не беше с неговия отбор. Все нещо не достигаше на футболистите в черни екипи, а времето изтичаше.

Така четири минути преди края Алфонсо Педраса оформи крайното 3:0. Остана време домакините да ударят и една греда.

Този сблъсък беше между участници на 1/16-финалите в Лига Европа, където в четвъртък и двата тима постигнаха победи с по 1:0 като гости, което ги прави фаворити за реваншите през идната седмица.

След това през уикенда Севиля приема Барселона, а “жълтата подводница” ще се опита да “потопи” Атлетико Мадрид.