Сари: Играхме по-добре, а получихме два гола

Изпратихме топката 78 пъти в полето на съперника, а те само 18 в нашето, оправдава се спецът

Мениджърът на Челси Маурицио Сари не бе никак доволен от загубата с 0:2 от Манчестър Юнайтед на 1/8-финала за ФА Къп.

Според някои анализатори, това може да се окаже и последният му двубой начело на лондончани. Италианецът заяви след срещата, че не може да приеме този резултат, защото смята, че тимът му е играл по-добре, а е получил два гола.

“Смятам, че резултатът не е справедлив, тъй като през първото полувреме играхме по-добре, но въпреки това накрая резултатът бе 0:2. През втората част бе доста трудно да играем. Те са много здрав отбор във физическо отношение и се защитаваха много компактно.

Ние действахме объркано през второто полувреме, но през първата част се представихме доста добре. Трябва да бъдем по-агресивни и решителни в нашето наказателно поле, а и в това на съперника. Точно там бе разликата.

Изпратихме топката 78 пъти в полето на съперника, а те само 18 в нашето, но резултатът е 2:0 в тяхна полза”, заяви Сари.

Той бе попитан и за отношенията с играчите му, като заяви, че те са добри и той вярва, че има тяхната подкрепа.

“Смятам, че имам подкрепата на играчите. Разбира се, не мога да съм напълно сигурен, но така мисля. Смятам, че отношенията ни са добри, но не това е най-важното. Важното е да играем добре и да постигаме добри резултати. Но отношенията ми с футболистите са добри”, допълни италианецът.