Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

19 февруари 2019 16:56 Пламен Димитров

ПАДЕНИЕТО ПРОДЪЛЖАВА! Лудогорец не победи и Ботев (Пд) (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Лудогорец продължава със слабите си изяви и във втори пореден мач стига до равенство. В днешния 22-и кръг на Първа лига „орлите” направиха 1:1 с Ботев Пловдив, което може да доведе до сериозни проблеми за Антони Здравков. Още след хикса с Верея в предния кръг се появи информация, че специалистът може да бъде сменен на треньорския пост.

Иначе в днешния мач Лудогорец направи множество пропуски и стигна само до един гол, чийто автор бе Джоди Лукоки в 47-ата минута. За „канарчетата” се разписа Антонио Вутов след прекрасна асистенция на Тодор Неделев.

Лудогорец продължава да е едноличен лидер в Първа лига с 53 точки. Втори е ЦСКА с 45, а Левски е на трето място с 42. Ботев Пловдив допълва първата четворка с 39 точки.

Двубоят започна добре за гостите, които в първите десетина минути владееха повече топката и успяха да отправят два точни удара към противниковата врата. Първо Тодор Неделев пробва рефлекса на Илиев от фаул, но националният вратар се справи отлично и изби, а секунди след това Кардосо също пробва далечен удар, но пак без успех.

Лудогорец бързо отвърна с опасна атака и удар от дистанция на Вандерсон, който обаче нямаше нужната точност.

Лудогорец изравни постепенно играта и започна по-начесто да атакува и да се задържа в половината на „канарчетата”.

След вихрените начални минути темпото на игра спадна, като нито един от двата тима не успяваше да предложи нещо интересно в предни позиции.

Най-интересната ситуация бе създадена от домакините в 37-ата минута, когато след отличен рейд отдясно на Лукоки топката бе пусната за Вандерсон, който от няколко метра не успя да насочи в опразнения ъгъл на вратата и изкара в аут.

Още при първата си възможност „орлите” поведоха в резултата след почивката. В 47-ата минута Антон Недялков направи отлично центриране отляво към далечната греда, където Джоди Лукоки засече на празна врата за 1:0.

След по-малко от десет минути „орлите” имаха отлична възможност да удвоят, след грешка в отбраната на гостите, но Джоди Лукоки не се ориентира бързо в пеналта и от чиста позиция прати в аут.

В 68-ата минута Кристиан Димитров  овладя в центъра и веднага пусна за Неделев, който направи страхотен пробив в половината на домакините. Последва центриране за Вутов, той засече топката в движение, кълбото се топна в земята и премина над плонжа на Пламен Илиев за да влети в мрежата – 1:1.

Удар на Швиерчок в 77-ата изненада Кайзер, който не се намеси добре, след което и Вандерсон не направи точна добавка.

Яцек Горалски също получи възможност да отбележи, но ударът му в 80-ата минута бе отразен от Даниел Кайзер.

Лудогорец продължи с мощната офанзива до последния съдийски сигнал, а в добавеното време Антонио Вутов изпусна нервите си и реферът му показа първо жълт картон, след което и директен червен.

„Канарчетата” удържаха резултата и поделиха точките с Лудогорец.

Събития

90+5' Край на мача Край на двубоя, Лудогорец и Ботев Пд не се победиха.
90+4' Червен картон Антонио Вутов изпусна нервите си и първо получи жълт картон, след което реферът му даде и директен червен.
90+4' Жълт картон Жълт картон за Кристиан Димитров за реплика срещу рефера.
90+3' Центриране Центриране на Попа от фаул, което води до корнер.
90+1' Удар Удар с глава на Швиерчок, но покрай вратата.
90' Пет минути добавено време.
86' Центриране Центриране на Адриан Попа, но никой от неговите съотборници не успя да наосчи топката към вратата.
80' Bнимание Възможност за Горалски да даде преднина на своя тим, но силният му удар е блокиран от Даниел Кайзер.
80' Смяна за състезател излизащ от игра Лукас Саша е заменен.
80' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в мача, Абел Анисе влиза за Лудогорец.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Кардосо напуска терена.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Филип Филипов в игра.
77' Удар Удар на Швиерчок, при който Кайзер не се намеси добре, но и Вандерсон не успя да отбележи при добавката.
76' Кардосо опита да играе с топката, но вместо това изрита Горалски в гърдите. Реферът прецени, че не е имало нарушение в случая.
74' Кайзер излиза и блокира пробив на Швиерчок отдясно, а след двоен рикошет топката излиза в аут.
71' Смяна за състезател излизащ от игра Лукоки е заменен.
71' Смяна за състезател влизащ в игра Адриан Попа влиза на мястото на Лукоки.
68' Гол ГОЛ!!! Ботев изравнява! Неделев организира добра атака отдясно и с меко центриране намери Вутов, който в движение засече топката, кълбото се тупна в земята и прехвърли Пламен Илиев!
66' Смяна за състезател влизащ в игра Швиерчко на мястото на Кешеру.
66' Смяна за състезател излизащ от игра Смяната е факт, румънецът е заменен.
65' Контузия или получаване на медицинска помощ Кешеру е получил контузия и най-вероятно ще бъде заменен.
63' Смяна за състезател влизащ в игра Феребори Доре на негово място.
63' Смяна за състезател излизащ от игра Антон Карачанаков е заменен.
61' Засада Засада на Джоди Лукоки.
57' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Васил Шопов.
57' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в Ботев, влиза Зехиров.
56' Bнимание Грешка в отбраната на "канарчетата" позволи на Джоди Лукоки да остане сам срещу Кайзер, но се засуети и не успя да нанесе точен удар, пращаки в аут.
53' Жълт картон Кардосо получава жълт картон.
47' Гол ГОЛ!!! Лудогорец повежда! Перфектно центриране отляво на Антон Недялков, с което матира отбраната и вратаря Кайзер, а за Джоди Лукоки бе лесно да отклони на далечната греда във вратата!
46' Начало на мача Начало на втората част!
45+1' Край на мача Полувреме!
45' Минута добавено време.
44' Удар Нов удар на Лукас Саша в аут.
43' Центриране Опит за центриране на Марселиньо, но Кайзер се намесва с лекота и спира атаката на домакините.
37' Bнимание Прекрасен рейд отдясно на Лукоки, последва пас и немислим пропуск на Вандерсон от няколко метра!
32' Удар Удар на Лукас Саша, който е крайно неточен.
29' Перейра организира бърза контраатака, но се забави с подаването и топката му бе отнета.
27' Жълт картон Жълт картон за Горалски.
24' Засада Марселиньо получава в предни позиции, но има вдигнат флаг за засада.
22' Контузия или получаване на медицинска помощ Проблеми за Антонио Вутов след единоборство с Форстър, излиза лекарският екип.
18' Засада Засада на Карачанаков.
15' Центриране Пас на Лукоки в наказателното поле, но Пиргов изпревари Марселиньо и извади в корнер.
13' Терзиев, Дяков и Манолев наблюдават двубоя от трибуните.
9' Лудогорец отговори мигновено, но опитът на Вандерсон извън пеналта не дава резултат и топката прелита над вратата.
8' Удар Шут на Кардосо от около 23-24 метра, отново Илиев се намесва.
7' Удар Директен изстрел на Неделев, но Пламен Илиев имаше време да реагира и боксира в тъч.
7' Нарушение за Ботев на няколко метра от дъгата на пеналта.
5' Пиргов играе рисково в централната зона, но Кешеру го фаулира.
1' Атака на домакините още в първата минута, но след центриране на Недялков вратарят лови.
1' Начало на мача Начало на двубоя!