ЦСКА се разправи с Ботев (Вр) след почивката, наближи Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" на 5 точки от лидера след голове на Джеси и Соу за 2:1

ЦСКА спечели с 2:1 срещу Ботев Враца при завръщането на Любослав Пенев на "Българска армия". Едвин Джеси и Али Соу вкараха за "червените" в мача от 22-ия кръг на Първа лига.

Успехът е първи за Пенев откакто се завърна начело на тима, а разликата с лидера Лудогорец беше намалена на пет точки. Победата идва в много важен момент за "червените", които в неделя играят с Левски.

Любослав Пенев изненада с включването на 19-годишният Иван Турицов в титулярния състав. Тинейджърът замени Стойчо Атанасов отдясно на защитата. Отляво вместо наказания Жанио Бикел започна Ангел Лясков. Третата промяна беше появата на Евандро, който замени контузения Енрике.

Сашо Ангел пък беше оставил на пейката героя от мача с Витоша Валери Домовчийски и Петър Атанасов.

"Червените" натиснаха от първата минута. Удар на Тиаго от фаул не затрудни вратаря на гостите Красимир Костов, а малко след това се стигна и до първото голово положение пред вратата на гостите. Евандро нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Тиаго, който обаче не успя да намери добре топката и я прати високо над вратата.

В 11-ата минута гостите поискаха дузпа. Удар на Емил Стоев се удари в Ангел Лясков и излезе в корнер. Претенциите на врачани бяха за игра с ръка на защитника. Реферът обаче не сметна, че трябва да бъде отсъден наказателен удар.

ЦСКА имаше смазващо превъзходство във владеенето на топката, но не успяваше да застраши сериозно вратата на Ботев. В 22-ата минута шут на Евандро мина встрани от вратата. Четири след това пък Божидар Чорбаджийски сгреши и Емил Стоев остана очи в очи с Черниаускас. Вратарят обаче беше по-бърз и успя да изчисти.

В 34-ата минута Тиаго се хитро опита да намери Али Соу зад защитата на Ботев Враца, но вратарят Костов предвидливо излезе и пръв стигна до топката. Пет след това португалецът отправи топовен шут в рамките на вратата. Костов обаче успя да блокира топката. В оставащото време до почивката ЦСКА не успя да измисли нищо по-интересно и така в историята отиде още едно ялово полувреме под ръководството на Любослав Пенев.

Втората част изненадващо започна с голова възможност за гостите. Тя дойде след грешка на Бодуров. Симеон Мечев се озова на добра позиция, но ударът му срещна главата на Чорбаджийски и излезе в корнер.

Отговорът на ЦСКА не закъсня и в 48-ата минута Едвид Джеси вкара. Той получи много добро извеждащо подаване от Тиаго и стреля покрай вратаря на гостите - 1:0. Секунди по-късно Кристиан Малинов пък получи жълт картон, който ще го извади от игра за дербито с Левски.

В 56-ата минута "червените" стигнаха до второ попадение. Асистенцията отново беше на Тиаго, но този път се разписа Али Соу, който засече с глава центриране на португалеца за 2:0.

След второто попадение "армейците" се разиграха и са кратко създадоха няколко нови възможности, които обаче бяха пропиляни от Евандро и Джеси.

Четвърт час преди края Ангел Лясков беше принудително заменен. Той беше ударен неволно от Даниел Генов и пострада окото му. Защитникът беше откаран с линейка от стадиона.

В 78-ата минута Черниаускас спаси коварен изстрел на Вълчев. В 89-ата литовския вратар на домакините обаче беше безпомощен - Емил Стоев го простреля с майсторско изпълнение от въздуха.