ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Ливърпул – Байерн 0:0

дд

Ливърпул и Байерн Мюнхен трябва да определят кой от тях ще отпадне още в осминафиналите на тазгодишното издание на Шампионска лига.

Двата тима се намират на второ място във вътрешните си първенства и са сред петте най-титулувани в турнира.

Съперниците тази вечер са петкратни победители в надпреварата, редом с испанския Барселона, като изостават само от Милан (7) и рекордьора Реал Мадрид (13).

Домакините от „Анфийлд“ изостават само по голова разлика от лидера в Англия и играха финал в най-престижния клубен турнир на УЕФА през миналата кампания.

Той бе загубен с 1:3 от Реал, който пък отстрани на полуфиналите Байерн и в крайна сметка ликува с трофея.

Водените от Юрген Клоп мърсисайдци са в серия от пет домакински победи в Шампионската лига и са непобедени у дома в турнира от 11 мача насам, при само три равенства, колкото имат и баварците в последните си седем визити от турнира, в които не загубиха нито веднъж.

Затова и всички очакват истинско зрелище в днешния двубой, който стартира в 22:00 часа и е пряко в ефира на MAX sport 3

Novsport.com ще следи в реално време промяната в резултата, а нашите посетители могат да гледат мача ТУК.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ОЩЕ ТУК И ТУК.

- ЛИНК 1

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Алисън, Александър-Арнолд, Матип, Фабиньо, Робертсън, Хендерсън, Вайналдум, Кейта, Мане, Салах, Фирмино;

БАЙЕРН: Нойер, Кимих, Шуле, Хумелс, Алаба, Хави Мартинес, Алкантара, Гнабри, Хамес, Коман, Левандовски;

ЛИВЪРПУЛ - БАЙЕРН 0:0

Първата добра ситуация в срещата се откри пред Мохамед Салах, който бе изведен в 12-ата минута, но опита воле и не намери целта.

Байерн на свой ред можеше да поведе в 15-ата минута, когато Жоел Матип за малко не си отбеляза автогол след едно центриране на Серж Гнабри, ала топката се отби във вратаря Алисон.

Секунди след това Мане получи на скорост и стреля, но покрай вратата, а почти веднага след това неговият съотборник на вратата сгреши при изнасянето на топката и позволи тя да му бъде отнета, ала Коман не се възползва.

В 24-ата минута Салах стреля с глава покрай гредата, а в 33-ата Садио Мане пропусна изключителен шанс. Той се озова сам срещу Мануел Нойер, след като Наби Кейта отправи изстрел, блокиран от защитник, ала от непосредствена близост не улучи вратата.

В 40-ата минута Мохамед Салах подаде технично с пета към Роберто Фирмино и той намери връхлитащия Матип, ала защитникът не можа да насочи добре и пропиля изгодната възможност.

В 45-ата минута Ливърпул осъществи образцова атака с едно докосване, ала Фирмино пресили центрирането си към Мане и последният нямаше как да засече.

Междувременно сенегалецът пропусна още веднъж, а жълт картон получи Джошуа Кимих и така титулярният бранител на Байерн ще е наказан за реванша в Мюнхен.

В крайна сметка почивката дойде при нулево равенство, за което повече трябваше да съжалява Ливърпул, тъй като имаше поне три чисти положения, докато Байерн не успя да нанесе точен удар към вратата на съперника.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1