Лион се измъкна без гол от Барса след дълги 90 минути за зрителите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двата отбора бяха далеч от нивото на игра за елиминационен мач в Шампионска лига и завършиха 0:0

Олимпик (Лион) завърши 0:0 при домакинството си на Барселона в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига.

На "Гроупама Стейдиъм" и двата отбора не впечатлиха с играта си, като "хлапетата" може би са по-доволният от двата отбора, след като не допуснаха гол на своя терен от Барса.

Срещата във Франция започна обнадеждаващо за гостите и след само 24 секунди игра дълъг пас зад защитата изведе Дембеле в коридор, но крилото прибърза и стреля от движение, като топката мина встрани.

Две минути по-късно Меси имаше отлична възможност с пряк-свободен удар от 18 метра, но прати топката над вратата.

В 9-та минута Лион отговори на удара с отличен шут на Териер извън наказателното поле, който беше избит с една ръка от Тер Щеген, като това беше ключово, тъй като топката се отби в напречната греда.

Последваха нови удари на Дембеле, Ракитич и Меси, но без резултат. Преди почивката Луис Суарес пробва късмета си, но не отбеляза. Това беше и моментът, в който уругваецът навъртя над 24 часа без гол при гостуване на Барса в Шампионската лига.

Вместо да бъде по-открита и опасна и за двата отбора, втората част приспа близо 60-те хиляди души по трибуните. В 52-та минута Депай стреля от дистанция неточно, а малко след час игра Меси отправи два изстрела, които също не бяха в очертанията на вратата на Антони Лопес.

Четвърт час преди края влезлият като резерва Фелипе Коутиньо застраши малко по-сериозно стража на Лион, но ударът му беше спасен. В 86-та минута Меси пусна пас на границата на пеналта към Бускетс, който отправи опасен изстрел, но Лопес изби с една ръка над напречната греда.

Така напрежението е малко по-високо в лагера на Барселона, тъй като на реванша след три седмици на Камп Ноу попадение за французите ще ги постави в тежка ситуация. Срещата в Барселона е на 13-ти март.

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира