Дунав се скъса да пропуска срещу Верея, вратар спаси старозагорци от разгром (ВИДЕО)

"Драконите" победиха само с 1:0

Дунав пропусна да разгроми Верея у дома, но в крайна сметка победи с 1:0, записвайки първа победа след подновяването в шампионата, в мач от 22-ия кръг в Първа лига.

Футболистите на Людмил Киров категорично бяха по-добрият отбор срещу старозагорци, които само преди дни поднесоха изненадата, завършвайки при нулево реми с шампиона Лудогорец.

Домакините обаче се скъсаха да пропускат днес...

Още в 7-ата минута Диян Димов се озова на стрелкова позиция пред вратарското поле, но вместо да скъса мрежата, прати топката над вратата!

Малко след това Генадий Ганев се намеси решаващо при удар на Красимир Станоев от фаул, който рикошира в играч от стената и смени посоката си, но вратарят успя да се разтегне и да избие от голлинията.

В средата на полувремето Дмитрий Иванов също застана на пътя на топката при удар с глава на Н'Диайе, който с глава прехвърли вратаря.

Гостите отговориха с добра атака в края на полувремето чрез Мачадзе, който бе изведен зад защитата на русенци, но Благой Макенджиев излезе навреме и овладя топката.

Първата част завърши с невероятен пропуск, отново на капитана Диян Димов, който бе оставен непокрит пред вратарското поле, но ударът му с глава не намери целта.

Така при нулево равенство дойде почивката...

След нея Дунав продължи да бъде по-агресивният отбор, а малко преди да изтече един час Дунав откри резултата!

Балонно центриране от левия фланг на румънеца Фирцулеску свари неподготвена защитата на Верея, за да може резервата Светослав Ковачев да засече топката във вратата - 1:0!

Последваха още няколко добри ситуации за гол за "драконите", но удари на Ахмед Ахмедов и Исмаил Иса бяха избити, а в един от случаите Иво Иванов изчисти топката от голлинията.

Играчите на Верея се отчетоха с едно по-опасно положение през втората част, при което Мартин Ковачев се наложи да с шпагат да изчисти в корнер.

------------------------------------------------------------------------------

Дунав: 21. Макенджиев, 14. Васев, 5. Динков, 16. Ковачев, 2. Инкоом, 11. Димов, 31. Станоев, 10. Фирцулеску, 27. Н'Диайе, 7. Станкев, 22. Иса

Верея: 22. Ганев, 6. И. Иванов, 4. Мачадзе, 14. Дм. Иванов, 21. Рубин, 77. Ковальов, 18. Доброволски, 3. Курупис, 33. Нтойа, 88. Рудика, 10. Рюстемов

-------------------------------------------------------------------------------
92' - Край на мача!

79' - Удар на Исмаил Иса с глава, топката е избита от голлинията!

73' - Отново Ахмедов не се възползва от добра ситуация на контраатака. Нападателят на Дунав можеше да комбинира с Фирцулеску, който щеше да остане сам срещу вратаря, но вместо това стреля в ръцете на вратаря.

71' - Ахмедов е намерен пред вратарското поле с центриране, но нападателят стреля слабо в ръцете на вратаря Ганев.

57' - ГОЛ ЗА ДУНАВ! Резервата Светослав Ковачев открива резултата след центриране на Фирцулеску от левия фланг - 1:0!

55' - Картината на стадиона в Русе не е различна от първата част - домакините доминират тотално, докато играчите на Верея са се прибрали плътно в собствената си половина.

46' - Начало на второто полувреме

45' - Край на първото полувреме, което завръшва с нов пропуск на домакините! Диян Димов бе намерен на чиста позиция пред вратарското поле, но ударът му с глава мина до гредата!

43' - Първа възможност за гостите, при която Мачадзе бе изведен зад гърба на защитата, но Макенджиен излезе навреме и овладя топката.

35" - Станоев изстреля бомба по диагонал към вратата на Верея, но Иво Иванов застана на пътя на топката!

23' - Верея отново оцеля! Вратарят Ганев излезе при центриране и изби топката, която обаче бе насочена от Н'Ндиайе към вратата, но пред голлинията Дмитрий Иванов изчисти!

12' - Станоев стреля от фаул, топката рикошира в играч на гостите, но Ганев показа рефлекс и от голлинията изби в последния момент!

7' - Капитанът Диян Димов пропусна прекрасен шанс за домакините, стреляйки над вратата на няколко метра от голлинията!

5' - Домакините опитват да установят натиск в първите минути на мача

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1