ИСТОРИЧЕСКО: Марица с първа победа в Шампионската лига

Пловдивчанки сразиха френския Безие, четвърти са в групата

Марица Пд записа историческа първа победа в груповата фаза на волейболната Шампионска лига. Пловдивчанки победиха с 3:1 (15, -19, 15, 16) френския Безие в пети мач от група "А", игран пред над 2000 души в зала "Колодрума".

Домакините доминираха на терена в три от четирите гейма, като ги печелеха с голяма преднина. Във втората част волейболистките на Фабиен Симонде взеха инициативата и успяха да изравнят резултата. Впоследствие маричанки нямаха повече проблеми и се поздравиха с успеха след по-малко от час и половина.

Най-резултатна бе Александра Холстън с 15 точки. По 12 точки добавиха Нася Димитрова (1 ас, 2 блокади) и Мирослава Паскова.

За опонентките им Малина Терел реализира 12 точки (1 блокада).

Момичетата на Иван Петков са четвърти в групата с 3 точки (1 победа, 4 загуби). Безие е със същия актив на трето място.

В следващия кръг (последен) от груповата фаза "жълто-сините" приемат немския Алианц (Щутгарт), като мачът е на 26 февруари (вторник) от 20:00 ч.