Берое излъга Етър в напечен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пак Камбуров стана герой за старозагорския тим

Берое направи сериозна крачка към място в Топ 6 в края на редовния сезон в Първа лига, след като победи с 1:0 Етър в последен мач от 22-ия кръг. Единственото попадение на стадиона в Стара Загора вкара Мартин Камбуров в 36-ата минута. "Болярите" играха с човек по-малко от 40-ата минута, когато Венцислав Василев получи втори жълт картон.

С успеха заралии събраха 39 точки, колкото има и четвъртия Ботев Пловдив. Етър остава седми с 33 точки.

Първата интересна ситуация се откри пред домакините. В 6-ата минута Мартин Камбуров бе изведен очи в очи с Христо Иванов, но опитният нападател не намери добре топката и я прати в тялото на стража. В 19-ата минута Георги Сърмов стреля от дистанция, но не намери целта.

В 27-ата минута Румен Руменов стреля от близо 25 метра, но коженото кълбо профуча в аут. В 33-ата минута Мартин Камбуров се откъсна в наказателното поле на гостите, нападателят падна на земята, но главният съдия не отсъди дузпа. Секунди по-късно Батрович падна в другото наказателно поле, но Георги Кабаков отново остана безмълвен.

В 36-ата минута Берое поведе. Мартин Камбуров вкара своя 14-и гол от началото на сезона. Нападателят получи подаване от Александър Василев в наказателното поле и заби топката във вратата на Иванов за 1:0.

В 40-ата минута Венцислав Василев бе изгонен от игра само 120 секунди, след като получи първия си жълт картон.

В края на полувремето домакините направиха голям пропуск. Вратарят на Етър пресече пас от дълбочина към Еуженио. Топката обаче стигна до Камбуров, който обаче стреля в аут.

В 59-ата минута се откри отличен шанс за втори гол в мрежата на Иванов. Карлос Охене подаде майсторски пас към Педро Еуженио в наказателното поле. Атакуващият футболист стреля от воле, но топката се отби в десния страничен стълб.

В 77-ата минута Даниел Младенов можеше да изравни, но Перниш изби удара на резервата на "болярите". В 87-ата минута Иванов спаси удар на Еуженио.

В 89-ата минута гол на Берое бе отменен заради засада. Минчев центрира от корнер, Камбуров продължи топката към далечната греда, където Бандаловски засече топката във вратата, но попадението не бе зачетено.

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"