Наполи довърши Цюрих в Италия (ВИДЕО)

Неаполитанците продължават напред след 5:1 общ резултат

Напълно очаквано италианският Наполи стигна до 1/8-финалите в Лига Европа. Тимът от Неапол затвърди добрия си успех с 3:1 като гост на Цюрих предния четвъртък, а седмица по-късно го удари с 2:0 на своя „Сан Паоло” в мач-реванш. Точни за домакините бяха Симоне Верди в 43-ата, а Адам Унас в 75-ата оформи крайния резултат.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на партенопейците, които обаче откриха резултата две минути преди края на частта. Преди това Симоне Верде и Лоренцо Инсиние бяха спрени от вратаря на швейцарците Яник Брехер.

Така дойде 43-ата минута, когато Симоне Верди бе точен. Унас копна великолепно за Верди, който изскочи зад гърба на швейцарската отбрана и с удар от движение откри резултата – 1:0.

Второто полувреме стартира с голям пропуск на защитника на Цюрих Салим Келифи. Топката се озова в краката му след разбъркване и последва силен удар, който обаче прелетя край левия страничен стълб на вратата на Наполи.

В 60-тата минута Адам Унас си отвори място за стрелба, а Брехер направи поредно спасяване, за да отърве своите от втори гол. Това обаче вече не беше така в 75-ата минута, когато Дрийс Мертенс видя по превъзходен начин Унас в наказателното поле на гостите отдясно. Халфът на Наполи овладя и с удар в близкия ъгъл на Брехер удвои – 2:0.

В 80-тата минута нападателят на Наполи Аркадиуш Милик стреля от границата на наказателното поле, а топката срещна напречната греда на Цюрих. По този начин тимът на Карло Анчелоти чака съперникът си за осминафиналите, а жребият е идния петък - 22-и февруари.