Интер приключи Рапид (Виена) с четири гола в Милано (ВИДЕО)

"Нерадзурите" продължават към 1/8-финалите на Лига Европа с общ резултат 5:0

Италианският гранд Интер победи с 4:0 като домакин Рапид (Виена) в мач-реванш от 1/16-финалите на Лига Европа.

Момчетата на Лучано Спалети стигнаха до успех и при гостуването си в Австрия преди седмица с 1:0 и с категоричното 5:0 се класираха за следващата фаза на турнира.

Срещата на "Джузепе Меаца" започна отлично за домакините и още в 11-та минута те поведоха в резултата. Пропуск на Иван Перишич се превърна в пас към Матиас Весино и халфът отбеляза за 1:0.

Само седем минути по-късно защитата на Рапид отново не се справи с топка в наказателното си поле и след лошо изчистване защитникът на "нерадзурите" Андреа Ранокия намери кълбото от воле от около 15 метра и заби втори гол.

Четири минути преди края на първата част Антонио Кандрева имаше отличен шанс да оформи класическа преднина за Интер, но не успя да уцели очертанията на вратата от три метра.

След почивката Интер продължи да показва по-добрата игра на терена, като в 55-та минута Лаутаро Мартинес беше близо до гола, но стражът на гостите спаси. В 80-та минута дойде и третия гол за "нерадзурите", когато точен бе Иван Перишич  след подаване на Кандрева. Три минути преди края Матео Политано също записа името си сред голмайсторите за крайното 4:0.

Taка Интер очаква да разбере следващия си съперник в турнира, като жребият за 1/8-финалите е в петък (22 февруари).