Челси спести сили, но продължи с класика в Европа (ВИДЕО+ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ)

Феновете зоват Хъдсън-Одой да остане, Азар гледа от пейката

Челси се класира за осминафиналите на турнира Лига Европа, след като спечели с класическото 3:0 у дома реванша срещу Малмьо.

Мениджърът на домакините Маурицио Сари реши да остави на пейката звездата Еден Азар и да заложи на Оливие Жиру за върха на атаката.

Последният му се отблагодари с гол, като точни бяха още Рос Баркли и Калъм Хъдсън-Одой, а гостите завършиха двубоя с човек по-малко, защото в 73-ата минута втори жълт картон получи Расмус Бенгтсон.

Те обаче изненадващо имаха първите два шанса да открият резултата на „Стамфорд Бридж“, защото още в третата минута изстрел с глава именно на Бенгтсон профуча покрай гредата, а в 12-ата това се случи и след опасен удар на Маркус Розенберг.

После обаче Челси постепенно овладя инициативата, макар че на практика не стигна до опасни положения преди почивката.

С изключение на едно в 32-ата минута, когато капитанът Сесар Аспиликуета пропусна от малък ъгъл.

След паузата „сините“ взеха своето, откривайки резултата десет минути след подновяването на играта.

В 55-ата Канте проби отлично и подаде на Вилиан в пеналта, а Жиру засече острото центриране на бразилеца – 1:0.

В 64-ата минута Канте също се разписа, но след вдигнат флаг за засада, а след още десет Бенгтсон бе изгонен за нарушение. Рос Баркли изпълни страхотно свободния удар и покачи преднината на своите за 2:0.

Малко преди края дойде ред и на младока Ходсън-Одой да се разпише и да оформи класиката, след нова асистенция на Вилиан и доза късмет.

Впоследствие феновете на „сините“ започнаха да скандират „искаме да останеш“ по адрес на 18-годишния юноша, за когото Челси отхвърли три оферти от Байерн Мюнхен през зимата.

Самият английски талант подаде молба за трансфер, а контрактът му с клуба изтича през лятото на 2020 година.

Дали той ще остане предстои да разберем, но е сигурно, че Челси ще играе в осминафиналите на Лига Европа, след като отстрани Малмьо с общ резултат 5:1.