Дунав нанесе 14-а загуба на Черно море

Гостите от Русе не дадоха и гейм на домакините си

Дунав (Русе) отбеляза успешно гостуване във Варна в мач от деветнадесети кръг от Суперлигата при мъжете, като записа шеста победа в шампионата.

Волейболистите, водени от Петър Шопов, се наложиха над домакина Черно море с 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) във варненската зала „Христо Борисов“.

Въпреки чистия успех тимът от Русе запазва девето място във временното класиране, с шест успеха, дванадесет загуби и 19 точки. С абсолютно същия актив е и Марек Юнион-Ивкони (Дупница), но дупничани са осми в подреждането, единствено с по-добър показател при съотношението спечелени/загубени точки в изиграните геймове.

Съставът на Черно море отбеляза четиринадесета загуба, като с четири победи и 16 точки заема десето място в таблицата.

И през трите гейма на мача имаше равностойна игра до средата, след което гостите взимаха аванс и налагаха волята си. В третата част Дунав поведе с 24:20, след което варненци отбелязаха три поредни точки и намалиха до 23:24. За повече обаче нямаха сили, русенци запазиха хладнокръвие и реализираха последната точка, а с това записаха и чиста победа.