ЦСКА със седма победа във волейболното първенство

Тимът заема четвъртото място в класирането

Волейболистките на ЦСКА записаха седма победа в НВЛ-жени. „Червените” надиграха категорично като гост Славия с 3:0 (25:21, 25:12, 25:13) в мач от 12-и кръг на НВЛ-жени, изигран в зала ”Панайот Пондалов” в столицата.

„Белите”, водени от Иван Димитров поведоха в първата част с 11:6, след което при 16:16 гостенките им изравниха резултата. Играта тръгна точка за точка, славистките отново излязоха напред, но при 20:19 „армейките” обърнаха и в крайна сметка се наложиха и оформиха аванс за 1:0 гейма.

Момичетата на Юлия Димитрова държаха инициативата изцяло през следващите две части, не позволиха повече обрати и спечелиха чисто двубоя.

Така ЦСКА заема четвъртата позиция в класирането с 20 точки (7 победи, 5 загуби). Славия е на шесто място с 12 точки (4 успеха, 9 поражения). В следващия кръг „червените” приемат Берое (Стара Загора), а „белите” гостуват на Раковски (Димитровград). Мачовете са на 1 и 2 март (петък и събота)