Тежкият терен и Ботев (Враца) не спряха Славия за втори пореден обрат в Първа лига! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белите" стигнаха до успех с 3:1 като гост

Славия обърна Ботев (Враца) като гост с 3:1 в доста напрегнат и интересен за наблюдаване двубой.

Срещата започна с 30-минутно закъснение, като бе и под въпрос заради обилния снеговалеж, който падна в страната тази нощ.

Домакините все пак успяха да почистят, доколкото е възможно, тревното покритие, което главният съдия Петър Костадинов и делегатът Иван Кюркчиев.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, а успехът на "белите" не се виждаше как ще дойде, предвид първия половин час на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Още в 1-ата минута Валери Домовчийски бе близо до попадение за домакините при центриране отдясно, но Стериакис се намеси решителон и изби.

Вратарят на Славия обаче нямаше какво да направи малко по-късно! След центриране от фаул Венцислав Керчев изскочи на удобна позиция и с глава откри резултата за 1:0!

В следващите минути домакините пропуснаха две много добри ситуации чрез Даниел Генов и Валери Домовчийски, като особено чисто бе положението за юношата на Левски, който засече пред вратарското поле прострелно центриране от фланга, но Стериакис показа рефлекс и спаси!

Постепенно "белите" успяха да поизравнят играта, а Радослав Кирилов бе близо до изравняване, но Красимир Костов спаси негов удар от точката на дузпата!

Все пак нападателят на Славия изравни! Бързакът овладя добре топката в половината на съперника, преодоля играч на Ботев и с хубав удар от линията на наказателното поле вкара за 1:1 - резултат, при който дойде почивката!

Попадението разстрои донякъде устрема на домакините, които през второто полувреме отстъпиха инициативата.

Срещата течеше равностойно, с лек превес за столичани, които нанесоха своя удар в 79-ата минута! При атака отляво в наказателното поле Велковски центрира остро, а Чунчуков на празна врата засече за 2:1!

До края на мача Славия стигна до още едно попадение, дело на резервата Владислав Узунов, който с диагонален удар оформи крайния резултат 3:1!

--------------------------------------------------------------------------

Ботев:
33. Костов, 11. Васев, 30. Домовчийски, 37. Керчев, 7. Вълчев, 9. Генов, 4. Тур, 19. Михайлов, 18. Миланов, 88. Апостолов, 10. Атанасов

Славия: 32. Стериакис, 3. Марем, 15. Станисавлевич, 38. Гамаков, 19. Велковски, 37. Ашковски, 8. Шоколаров, 10. Карабельов, 14. Тасевски, 11. Кирилов, 9. Чунчуков

----------------------------------------------------------------------------
90+3' - Край на мача!

86' - ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Владислав Узунов бележи за 3:1 с диагонален удар при центриране от фаул, с което до голяма степен слага точка на спора!

79' - ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! "Белите" стигат до пълен обрат, след като Цветелин Чунчуков на метри от вратата засече остро подаване отляво в наказателното поле - 2:1!

60' - Тасевски изведе добре оставения непокрит в наказателното поле Кирилов, който стреля по диагонал, но в последния момент Тур се хвърли на шпагат и изби в корнер!

46' - Начало на второто полувреме!

45' - Край на първото полувреме!

39' - ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ! Радослав Кирилов изравнява, след като получи топката в половината на домакините, преодоля съперников играч и с удар фронтален срещу вратата преодоля Костов за 1:1!

30' - Стериакис спасява сигурен гол! При центриране от десния фланг, Домовчийски засече пред вратарското поле, но вратарят на Славия отрази удара!

22' - Радослав Кирилов можеше да изравни, но ударът му от точката на дузпата бе спасен от Костов!

15' - Тотално превъзходство на домакините, които влязоха доста по-добре в мача на лошия терен във Враца. Даниел Генов можеше да удвои, но негов силен удар бе спасен от Стериакис.

5' - ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Керчев бележи за 1:0, възползвайки се от центриране от фаул!