Владо Илиев с престижно класиране на европейското в Минск

Българинът се нареди 6-и без грешка в стрелбата

Владимир Илиев записа най-добрия български резултат в спринта на 10 км на Европейското първенство в Минск-Раубичи (Беларус).

За пръв път през сезона, биатлонистът от Троян повали всички мишени в на рубежа и завърши на 6-та позиция с изоставане от 45.4 секунди от победителя.

Антон Синапов пък показа завидни бегови възможности, но завъртя една наказателна обиколка, заради грешка при първото си посещение на стрелбището, и завърши на 15-то място.

Красимир Анев и Димитър Герджиков също сбъркаха по веднъж и останаха съответно 24-ти и 30-ти.

Европейски шампион в спринта на 10 км е Тарей Бьо. Олимпийският шампион с щафетата на Норвегия повали 9 от 10 мишени, но със страхотно ски бягане стигна до първото място.

Сребърният медал е за Йеспер Нелин от Швеция, а бронзът отиде при Дмитрий Малишко от Русия. И двамата биатлонисти минаха чисто през стрелбището.