ОБЗОР: Бърнли шокира Тотнъм при завръщането на Хари Кейн (РЕПОРТАЖИ)

Вижте резултатите от играните мачове днес

Бърнли поднесе изненадата в двубоите от съботния ден в Англия, след като се наложи с 2:1 над Тотнъм. Крис Ууд даде преднина на домакините в 57-ата минута, а завърналият се в игра за "шпорите" Хари Кейн върна равенството след осем минути. В 83-ата минута Ашли Барнс отбеляза и донесе трите точки за своя тим. Тотнъм остава на трето място с 60 точки, на 5 от лидера Сити и толкова от втория Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко.

В двубоите от 17:00 часа Нюкасъл стигна до чиста победа с 2:0 над гостуващия Хъдърсфийлд. След нулево първо полувреме домакините започнаха силно втората част и още в 46-ата откриха резултата чрез Рондон. В 52-ата Перез покачи на 2:0 и реши всичко в двубоя.

Борнемут и Уулвърхемптън поделиха точките, след като си размениха по един гол на "Виталити Стейдиъм".

В последния двубой от съботния ден Кристъл Палас спечели с категоричното 4:1 гостуването си на Лестър.

Голямото дерби на Острова между Ливърпул и Манчестър Юнайтед е в неделя. По същото време, в 16:05 часа, е и дуелът Арсенал – Саутхемптън, докато този между Челси и Брайтън бе отложен.