СЛЕД ДРАМА С ДУЗПИ: Сити спечели първи трофей за сезона! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вратар разигра цирк на "Уембли", отказа да излезе

Мачнестър Сити спечели втора поредна и общо шеста Купа на Лигата в Англия. "Гражданите" надделяха над Челси с 4:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията на "Уембли" завършиха при резултат 0:0.

Жоржиньо и Давид Луис пропуснаха от бялата точка за лондончани. За победителите не успя да вкара Лерой Сане.

Голям цирк разигра вратарят на Челси - Кепа в края на второто продължение. Той отказа да бъде заменен, което накара Маурицио Сари да побеснее.

Първият удар в мача бе дело на Агуеро минути след първия съдийски сигнал. Топката обаче не мина над вратата. Като цяло сериозни опасности през първото полувреме липсваха.

Малко преди почивката Азар направи хубав рейд и опита да отправи удар, който обаче бе блокиран от футболист на Манчестър Сити.  Секунди по-късно Отаменди бе близо до това да си вкара автогол, но извади късмет.

Десетина минути след почивката Сити вкара топката в мрежата на Челси чрез Агуеро, но голът на аржентинеца бе правилно отменен заради засада.

В 66-ата минута пред Челси се откри страхотен шанс. Азар нахлу в наказателното поле и намери Канте на добра позиция, но халфът не успя да уцели вратата. До края на редовното време не паднаха голове и се стигна до две продължения от по 15 минути.

Кепа направи фантастично спасяване след удар на Агуеро в 110-ата минута. Седем след това стражът на Челси отново се намеси брилянтно при удар на Кун.

Малко преди края вратарят получи контузия, но остана на терена. Испанецът спаси удар на Стърлинг по-късно, след който отново легна на тревата. Сари подготви смяна - Вили Кабайеро трябваше да влезе в игра. Кепа започна да прави знаци към пейката, че е добре и иска да остане на терена. Дискусията продължи няколко минути, които накараха Сари да полудее на тъчлинията. Помощникът му Джанфранко Дзола също се включи с упреци към вратаря. Наложи се съдията да търси обяснение от мениджъра дали трябва да бъде извършена смяна. В крайна сметка стражът остана в игра и хвана една от дузпите, но при останалите нямаше шанс и тимът му загуби.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: Кепа, Аспиликуета, Давид Луис, Людигер, Емерсон, Жоржиньо, Канте, Баркли, Вилиан, Азар, Педро

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Зинченко, Лапорт, Отаменди, Уокър, Силва, Де Бройне, Бернанрдо, Стърлинг, Агуеро