Монтана на четвърти пореден финал за Купата

Тимът на Стефан Михайлов, с много млади момичета в игра, записа невероятните 73 борби

Монтана 2003 ще играе финал за Купата на България при жените за четвърта поредна година и за пети път в последните шест години.

Тимът на Стефан Михайлов, с много млади момичета в игра, се наложи над Септември 97 с 86:60 за втори път на полуфиналите, на реванша в зала "Младост".

В първата среща Монтана победи с 85:43 и на практика вече си беше решил изхода още преди втория двубой.

Финалът е на 8 март в зала "Триадица" в София, а в другия полуфинал играят Берое и Локомотив Стара Загора.

Домакините бяха без новоизбраната за №1 в България Христина Иванова, и без Виктория Стойчева и Радостина Димитрова, и само с по една четвърт от Димана Георгиева и Цветомира Шаренкапова.

На терена и за двата отбора доста минути записаха баскетболисти, родени през 2002-а и 2003-а година.

Септември успя да спечели две части в Монтана - втората и четвъртата, но минимално, докато в другите две части домакините с голяма разлика.

Монтана записа невероятните 73 борби (71 индивидуални и 2 отборни), а Габриела Костова взе 20 от тях, плюс 14 точки. 17 точки добави Дебора Филипова, 16 - Преслава Колева. Мария Желязкова не бе далеч от трипъл-дабъл с 8 точки, 9 борби и 11 асистенции.

Септември регистрира също 44 борби (41 индивидуални и 3 отборни), но и 23 откраднати топки! Михаела Петрова вкара 15 за гостите, 12 добави Константина Какогиани.