ПСЖ на полуфинал с класика (ВИДЕО)

Ди Мария с два гола, Мбапе гледа от пейката

ПСЖ крачи уверено към пети пореден финал за Купата на Франция, която спечели в предните четири сезона.

„Принцовете“ се класираха без особени затруднения за полуфиналите, след като победиха у дома закъсалия Дижон с класическото 3:0, макар да играха с голяма част от резервните си футболисти.

Наставникът им Томас Тухел остави на пейката звездите Килиан Мбапе и Даниел Алвеш, а в тяхно отсъствие блесна Анхел ди Мария.

Аржентинецът откри резултата на „Парк де Пренс“ още в осмата минута, когато се възползва от пас на Юлиян Дракслер и се разписа във втори пореден двубой, след като бе точен и при успеха с 5:1 над Монпелие за първенство в сряда.

В 28-ата минута Ди Мария направи резултата 2:0 и така на практика гарантира шестата поредна победа на ПСЖ във всички турнири.

Тя бе подпечатана от Тома Мюние, който оформи класиката в 77-ата минута.

Така Дижон записа четвъртата си последователна загуба и отпадна от надпреварата.