ЦСКА елиминира Раковски за Купата на България

Момичетата на Юлия Иванова започнаха по-добре в първия гейм на мача и натиснаха съперника с начален удар

Волейболният отбор на ЦСКА се класира за финалната четворка на тирнира за Купата на България при жените. "Червените" надиграха Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:21) в мач-реванш от 1/4-финалите на турнира, игран този следобед в зала "Васил Симов" в София.

Така въпреки загубата в първата среща с 2:3 гейма преди две седмица ЦСКА се класира за полуфиналите за Купата на България. Финалният турнир за Купата ще бъде през април, като домакинът все още не е определен.

Момичетата на Юлия Иванова започнаха по-добре в първия гейм на мача и натиснаха съперника с начален удар. Първо при сервис на Полина Нейкова "червените" дръпнаха с 4:0, а малко по-късно и с 9:4 при начален удар на Дарина Куманова. Въпреки, че гостенките от Раковски се доближиха на точка в средата на гейма, ЦСКА не изпусна инициативата и поведе след 25:22. Втората част бе още по-интересна.

В него състезателките на Раковски на няколко пъти имаха аванс от 3-4 точки, но ЦСКА изравняваше. В края Раковски водеше с 23:19, но "червените" направиха 6 поредни точки отново на сервис на Дарина Куманова, за да поведат с 2:0 след 25:23. В третия гейм ЦСКА започна уверено и натрупа преднина от 16:10, но Раковски настигна "червените". Гостенките от Димитровград, обаче, нямаха сили за повече и ЦСКА спечели с 25:21 и 3:0.