Два гола и безброй пропуски за Черно море срещу Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Илиев и Ради Василев се разписаха за "моряците", които дръпнаха с 4 точки на Етър

Черно море очаквано спечели с 2:0 гостуването си на Верея от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Капитанът Георги Илиев и Радослав Василев се разписаха за успеха на варненци. Гостите пропуснаха още куп положения. Важното за тях обаче бяха трите точки в мач, в който треньорът Илиев Илиев не можеше да ползва Мартин Минчев, Мирослав Енчев, , Георги Божилов, Мартин Костадинов и новото попълнение Йоаким Балми, който все още не е картотекиран.

Успехът позволи на Черно море да дръпне с 4 точки пред Етър в борбата за шестото място. Верея е на дъното с едва 6 т., като тимът все още няма победа този сезон.

Гостите имаха тотално надмощие през цялото първо полувреме и само липсата на късмет им попречи да водят с повече от един гол на почивката. "Моряците" отправиха 7 точни удара във вратата на съперника, срещу нито един за Верея.

В 12-ата минута Радослав Василев засече центриране на Георги Илиев, но ударът му прелетя над напречната греда. Минута по-късно Петър Витанов качи топката на главата на Аристот Ндонгала, който стреля неточно. В 19-ата минута надмощието на "моряците" доведе до нов удар на Аристот Ндонгала, спасен от Генадий Ганев. Отново Ндонгала не успя да преодолее Ганев с удар от далечна дистанция в 24-ата минута.

Четири след това Черно море все пак поведе в резултата с гол на капитана Георги Илиев. Той вкара отблизо, след като преди това Генадий Ганев отрази удар на Радослав Василев с глава.

В 43-ата минута Ради Василев пропусна да вкара втори гол. Той се освободи от защитник на Верея и потърси горния ляв ъгъл, но топката излезе в аут.

След почивката нищо на терена не се промени. Черно море атакуваше, а Верея не минаваше центъра дори, когато владееше топката.

В 50-ата минута Генадий Ганев направи прекрасно спасяване при удар на Радослав Василев. 10 по-късно опасен изстрел на Ндонгала профуча покрай дясната греда. В 63-ата минута Радослав Василев реализира още един гол за гостите. Първият удар на нападателя беше блокиран, после и Ндонгала опита да стреля, но топката отново срещна тяло на съперников футболист и се озова отново във Василев, който този път не сгреши.

Резервата Жоржиньо изпълни пряк свободен удар в 73-ата минута, но вратарят Ганев, който единствен от домакините заслужава добри думи, улови. Минута след това Дани Кики засече прострелно центриране на Жоржиньо, но прати топката над вратата.

Иво Иванов от домакините пък беше изгонен с директен червен картон за брутално влизане в краката на Ндонгала. Това се случи в 86-ата минута, когато вече всичко беше ясно, а двата отбора очакваха с нетърпение края на мача.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ВЕРЕЯ: 22. Генадий Ганев, 4. Годердзи Мачадзе, 6. Иво Иванов, 14. Дмитрий Иванов, 21. Тимоте Рубин, 33. Жосуе Нтойа, 18. Женя Доброволски, 88. Сергий Рудика, 77. Андреис Ковальов, 11. Денислав Станчев, 10. Бедри Рюстемов

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 70. Пламен Димов, 4. Виктор Генев, 5. Стефан Станчев, 38. Аристоте Ндонгала, 71.  Васил Панайотов, 16. Петър Витанов, 72.  Родриго Енрике Да Силва, 10. Радослав Василев, 21. Георги Илиев