Докъде ще стигне Григор Димитров на Уимбълдън?

02 март 2019 19:25 Велизар Антов

ШОУ НА "АРМИЯТА"! Хищен ЦСКА разкъса Септември на парчета! (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

ЦСКА спечели с лекота домакинския си мач срещу Септември в 24-ия кръг на Първа лига. „Армейците” победиха с 5:1 на своя стадион, като Али Соу бе автор на три от головете за своя тим. Точни в срещата бяха още и Енрике Рафаел и Жоржиньо, а Илия Димитров вкара почетното попадение за гостите. Така ЦСКА вече има десет победи от толкова мача срещу Септември. „Армейците” събраха 51 точки и изместиха Левски от второто място. „Сините” имат 48 точки, но и мач по-малко. Лудогорец е лидер с 53 точки, но също има мач в неделя.

Още с първия съдийски сигнал домакините се хвърлиха в атака, а в 10-ата секунда Кристиян Малинов бе изблъскан от Александър Дюлгеров в наказателното поле, за което Петър Костадинов посочи бялата точка. Али Соу изпълни наказателния удар и с малко помощ на левия страничен стълб топката се оплете в мрежата зад Янко Георгиев.

Въпреки пасива Септември стоеше добре на „Българска армия” в първия четвърт час, а в 15-ата минута Здравко Георгиев отправи изненадващ далечен удар, който за малко да се превърне в красив гол, но топката мина близо до сглобката на вратата.

В 17-ата Иван Тилев опита да изненада Черниаускас с директен изстрел от фаул, но стражът успя с една ръка да отклони в корнер. След изпълнението му домакините организираха бърза атака в половината на Септември – Енрике Рафаел напредна отляво, успя да преодолее с лекота Башлиев, след което копна топката покрай вратаря, за да може Жоржиньо да отбележи на празна врата.

Вторият гол пречупи гостите, които тотално рухнаха в следващите десет минути.

В 23-ата новото попълнение на ЦСКА Нуно Томаш прати от наказателното поле в половината на гостите, Али Соу пое топката и опита извеждащ пас за Енрике Рафаел, но Янко Георгиев излезе и изби. Топката се върна в Али Соу, нападателят засече в движение и отбеляза красив гол за 3:0.

В 28-ата Нуно Томаш подаде на Енрике Рафаел, а бразилецът прати неспасяемо със силен удар в долния десен ъгъл за 4:0.

Много добра намеса на Янко Георгиев в 41-ата минута, след удар на Тиаго Родригес от фаул, предотврати пети гол във вратата на гостите.

След почивката ЦСКА значително свали оборотите, но не изпусна инициативата в мача. В игра през втората част за „армейците” влезнаха Андрей Йорданов и Борислав Будинов, правейки своя дебют за тима от „Българска армия”.

В 50-ата Али Соу изведе Кристиян Малинов, който обаче би във вратаря.

Три по-късно Тиаго Родригес отправи истинска бомба към вратата на Септември, но топката бе насочена към вратаря Георгиев, който успя да избие.

Няколко удара към вратата на ЦСКА бяха избити с лекота от Черниаускас, а в 74-ата минута Али Соу успя да оформи своя хеттрик след добър пас на Стойчо Атанасов.

Малко преди края на редовното време Илия Димитров отбеляза гол с глава за Септември след центриране на Сахити от корнер.

Събития

90+2' Край на мача Край на двубоя!
90' Две минути добавено време.
89' Гол След центриране от корнер Илия Димитров успява да насочи с глава към горния десен ъгъл, Черниаускас не успя да избие и гостите отбелязват почетно попадение!
88' Удар Удар на Жоржиньо от малък ъгъл, Георгиев спасява.
83' Удар Удар на Здравко Димитров от фаул минава над вратата.
82' Жълт картон Валентин Антов получава жълт картон.
79' Смяна за състезател влизащ в игра Владимир Николов в игра за Септември.
79' Смяна за състезател излизащ от игра Иван Тилев също е заменен.
78' Смяна за състезател влизащ в игра Борислав Будинов прави дебюта си за ЦСКА
78' Смяна за състезател излизащ от игра Али Соу е заменен.
74' Гол Али Соу бележи третия си гол! Много добър пас на Стойчо Атанасов и прекрасен завършващ удар на Али Соу над вратаря Янко Георгиев, с който оформя своя хеттрик!
73' Смяна за състезател влизащ в игра Рубен Пинто в игра.
73' Смяна за състезател излизащ от игра Тиаго е заменен.
72' Удар Удар на Иван Тилев от фаул, отново Черниаускас внимава и спасява.
72' Смяна за състезател излизащ от игра Мандианго е заменен.
72' Смяна за състезател влизащ в игра Суад Сахити влиза в игра.
71' Жълт картон Картон за Жанио Бикел за задържане.
66' Смяна за състезател излизащ от игра На мястото на Енрике Рафаел.
66' Смяна за състезател влизащ в игра Андрей Йорданов е първата смяна за ЦСКА.
64' Жълт картон И Башлиев получава жълт картон.
60' Удар Удар на Тилев от фаул над вратата.
59' Контузия или получаване на медицинска помощ Фабиано Алвеш получи контузия, излиза лекарския екип.
56' Смяна за състезател влизащ в игра Илия Димитров влиза за Септември.
56' Смяна за състезател излизащ от игра Георги Стоичков излиза.
53' Напрежение в наказателното поле на Септември, Янко Георгиев спасява два поредни удара.
52' Жълт картон Жълт картон за Дарко Глишик.
50' Удар Пас на Али Соу за Малинов, но ударът на играча на ЦСКА попадна в обсега на Янко Георгиев.
46' Начало на мача Начало на второто полувреме!
45' Край на мача Без добавено време, край на първата част.
41' Bнимание Много добро изпълнение на Тиаго Родригес от фаул, но Янко Георгиев успя да направи крачка встрани и с плонж изби в корнер.
40' Жълт картон Жълт картон за Фабиано Алвеш.
38' Центриране Центриране на Тилев от корнер и отново вратарят на ЦСКА лови без усилия.
34' Удар Удар на Глишик, който не затруднява Черниаускас.
28' Гол Нуно Томаш направи пас от централната зона за Енрике Рафаел, който напредна няколко мета и с точен удар от голяма дистанция към долния десен ъгъл отбелязва четвърти гол за домакините!
23' Гол Али Соу отново бележи! Нуно Томаш прати в предни позиции, Али Соу напредна отляво и опита да изведе Енрике Рафаел, но вратарят изби. Топката се върна при Соу, който засече в движение и с мощен удар прати в мрежата за 3:0!
18' Гол ЦСКА повежда с 2:0! Рафаел Енрике направи фамозен пробив отляво, след което подаде за Жоржиньо, който отбеляза на празна врата!
17' Bнимание Иван Тилев реши да пробва директен обстрел от фаул от левия фланг, но Черниаускас внимаваше и изби в корнер.
15' Bнимание Грешен пас на Жанио Бикел, след което Здравко Димитров напредна в половината на домакините и отправи много опасен далечен удар, а топката мина близо до сглобката на вратата.
13' Центриране Центриране от корнер в пеналта на ЦСКА, но отбраната на "армейците" се справи без затруднения.
8' Центриране Центриране на Малинов, което попада право във вратаря Янко Георгиев.
2' Гол от дузпа Гол! Али Соу прати топката в левия страничен стълб, след което кълбото влетя в мрежата!
1' Малинов бе изблъскан от Дюлгеров и Петър Костадинов посочва бялата точка в 10-ата секунда!
1' Bнимание Дузпа!!!
1' Начало на мача Начало на двубоя!