Марица на полуфинал за Купата на България

Пловдивчанки с втора чиста победа за по-малко от 24 часа!

Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите в турнира Купа България след нов успех над Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 25:17, 25:7) като гост във Варна.

Срещата се игра по-малко от 24 часа след двубоя между Перун и Марица в НВЛ вчера, който също завърши 3:0 (25:8, 25:8, 25:6).

Първият гейм беше спечелен с 25:12 от маричанки след успешна атака на Александра Миланова. Вторият гейм завърши при 25:17 за носителките на трофея, които приключиха гейма отново след успешна атака на Александра Миланова. Момичетата на Иван Петков затвориха мача след 25:7 след успешна атака на Дима Ушева.

Топреализатор в двубоя стана Александра Миланова с 14 точки, следвана от Добрина Христоскова и Симона Димитрова с по 11 точки. Кристина Йорданова стана най-резултатна за домакините с шест точки.

За полуфиналите се класираха отборите на Берое (Стара Загора), Левски (София) и ЦСКА (София).

Финалната четворка на турнира ще се проведе на 13 и 14 април, като градът домакин все още не е решен. Марица преследва петата си Купа България в клубната история.

Следваща събота, 9 март, от 18:00 часа шампионките приемат Казанлък Волей (Казанлък) в зала „Колодрума“ в последна среща от редовния сезон в НВЛ.