ИЗНЕНАДА: Безпощаден Локомотив зарадва Ботев, разби Берое в Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

Глътка въздух за Акрапович, „смърфовете“ обърнаха десетима заралии до 4:1 на „Лаута“

Локомотив Пловдив направи услуга на градския си съперник Ботев, след като разпиля като домакин Берое с 4:1 в мач от XXIV кръг на Първа лига и така не позволи на заралии да изместят „канарчетата“ от четвъртата позиция във временното класиране.

„Черно-белите“ стигнаха до дебютната си победа през годината и първа домакинска такава срещу старозагорци от 2013-а насам, осъществявайки пълен обрат на „Лаута“.

Те започнаха по-силно мача, въпреки че не бяха подкрепяни от верните си фенове, които бойкотираха срещата и не бяха на стадиона в знак на протест срещу ръководството.

Вместо тях на трибуна „Бесика“ имаше транспарант с надпис „Срам сте!“, а на централната трибуна бе разпънат друг с нецензурни думи към собственика Христо Крушарски.

След силните начални минути на „смърфовете“ обаче Берое се приспособи към новата тактическа постройка на Локомотив с трима централни защитници и 23-ата минута поведе в резултата.

Тогава Иван Бандаловски намери с чудесен пас Рубен Бригидо пред ъгъла на малкото наказателно поле и оттам португалецът вкара своя втори гол през сезона – 0:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка и продължи едва девет минути, тъй като в 32-ата Димитър Везалов изравни, макар и с доза късмет.

Защитникът се разписа, след като жонглира с топката пред погледа на трима бранители в зелено и я прати в страничната греда, а после и в мрежата за 1:1.

Попадението бе дебютно за Везалов с екипа на Локомотив и първо за него в професионалния футбол от 2012 година насам. Любопитното е, че тогава той се с екипа на Берое при равенството 2:2 срещу Черноморец в Бургас, а впоследствие бе изгонен.

По ирония на съдбата секунди след неговия гол старозагорци отново останаха с човек по-малко, тъй като в 33-ата минута Карлос Охене получи директен червен картон заради удар без топка.

Малко по-късно Локомотив се възползва от численото си предимство и стигна до пълен обрат още преди почивката!

В 39-ата минута зимното попълнение на „смърфовете“ Един Бахтич получи майсторски пас от Димитър Илиев, овладя на гърди и после с мощен удар от малък ъгъл реализира първия си гол за Локомотив в дебюта си като титуляр – 2:1.

При този резултат дойде и почивката, преди която двата тима имаха стопроцентова успеваемост при точните си удари и получиха общо 5 жълти и един червен картон.

След паузата битката за всяка педя терен продължи и двама футболисти на домакините напуснаха контузени терена, но пък Локомотив стигна до трето попадение, което на практика реши мача.

То падна в 64-ата минута и бе дело на капитана Димитър Илиев, осъществил самостоятелен пробив през центъра на терена и разписал се за 3:1 с диагонален изстрел в далечния долен ъгъл – 3:1.

Десет минути преди края пък една от резервите на „смърфовете“ – Ален Ожболт, който се появи в 74-ата на терена, оформи крайното 4:1, засичайки с глава центриране на Момчил Цветанов.

Така Берое остана с 42 точки, на една от четвъртия Ботев, като вече има с 13 повече от Локомотив, чийто наставник Бруно Акрапович бе под сериозно напрежение в дните преди мача.

Днес обаче неговите момчета показаха страхотна ефективност и вкараха 4 гола със също толкова точни удара към вратата на гостите.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ:71. Мартин Луков, 6. Стивън Езе, 15. Димитър Везалов, 20. Милош Петрович, 7. Момчил Цветанов, 91. Абделхаким Буна,34. Игор Банович, 10. Парвиз Умарбаев, 13. Един Бахтич, 14. Димитър Илиев (к), 77. Анте Аралица;
Треньор: Бруно Акрапович;