СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ: Лацио разби Рома! (ВИДЕО)

"Орлите" се доближиха на три точки от градския съперник след 3:0 на "Олимпико"

Лацио разби с 3:0 Рома на "Олимпико" в мач от 26-ия кръг на италианската Серия "А". Фелипе Фасио (12), Чиро Имобиле (73-дузпа) и Каталди (89) вкараха за "орлите", които си отмъстиха на градския съперник за загубата с 1:3 в първи мач между двата състава този сезон.

Тимът на Филипо Индзаги събра 41 точки и излезе на 6-о място в класирането. Рома е 5-и с 44, но и мач повече.

Лацио поведе в още в 12-ата минута, когато   Фелипе Кайседо получи пас от Корея, измъкна се от централните бранители Федерико Фасио и Жуан Жезус, преодоля вратаря Робин Олсен и изпрати топката в опразнената врата - 1:0.

Рома стигна до положение в 23-ата минута. Атаката на тима завърши с удар на Един Джеко, но Томаш Стракоша спаси. До края на полувремето "вълците" владееха инициативата, но така и не застрашиха сериозно вратата на Лацио.

Две минути след началото на второто полувреме Николо Дзаниоло стреля по земя, но топката мина встрани от целта. В 67-ата минута Стракоша направи добро спасяване след опасен далечен удар на Алесандро Флоренци.

Лацио удвои преднината си в 72-ата минута. Хокин Корея надбяга Федерико Фасио, който го спря с нарушение в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, кото Чиро Имобиле реализира за за 2:0.

Това обаче не беше всичко. Минута преди края на редовното време Каталди взриви трибуната с тифозите на Лацио, след като отбеляза трети гол.

В продължението пък Александър Коларов от Рома беше изгонен за втори жълт картон.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛАЦИО: Томас Стракоша, Стефан Раду, Франческо Ачерби, Бастош, Лукас Лейва, Луис Алберто,  Сенад Лулич, Хоакин Корея, Сергей Милинкович-Савич, Адам Марушич,  Фелипе Кайседо

РОМА: Робин Олсен, Федерик Фасио, Александър Коларов, Жуан Жезус, Даниеле Де Роси, Алесандро Флоренци, Браян Кристанте, Лоренцо Пелегрини, Николо Дзаниоло, Един Джеко, Стефан Ел Шаарауи