СЛЕД ДРАМА В ПАНАГЮРИЩЕ: Левски Лукойл вдигна Купата на България (СНИМКИ)

"Сините" надвиха Берое на финала

Левски Лукойл спечели Купата на България по баскетбол, след като на финала в Панагюрище победи Берое със 70:61.

Така "сините" триумфираха в надпреварата за първи път от 2014 г.

Срещата ще се запомни с изключително високия брой грешки, допуснати от Берое, и многото пропуснати наказателни удари от страна на Левски Лукойл.

Мачът започна по най-добрия начин за баскетболистите на Любо Минчев, които владееха инициативата в първата четвърт. Във втората част обаче агресивната игра на "сините" в защита даде плодове и на полувремето те водеха с 35:22.

В третата четвърт столичани увеличиха още повече аванса си за 47:27, преди да допуснат срив в играта си и да позволят изравняване за 58:58 пет минути преди края.

И двата състава останаха без ключови играчи в заключителните две минути, тъй като Александър Янев и Деян Иванов натрупаха по пет лични нарушения.

Във важните моменти момчетата на Тити Папазов запазиха самообладание, отбелязаха няколко важни точки и стигнаха до така чакания успех за купата.

За победителите Христо Захариев вкара 15 точки и се отличи с 10 борби, Божидар Аврамов завърши със 17 точки и 8 асистенции, Деян Иванов вкара 11 точки.

За Берое Конър Франкамп реализира 21 точки и 9 борби, а Александър Янев се отчете с 14 точки.

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)