Борусия (Д) и Байерн вече са с по един крак на върха след рецитал на "баварците" (ВИДЕО)

Момчетата на Ковач победиха с 5:1 като гост и вече няма помен от изоставането им от лидера

Германският шампион Байерн (Мюнхен) победи с 5:1 Борусия М'Гладбах в последен мач от 24-ия кръг на Бундеслигата и вече е с равни точки с първия Борусия (Дортмунд) на върха на класирането. Единствено по-добрата голова разлика на жълто-черните ги задържа пред "баварците".

В петък вечер Борусия допусна шокираща загуба с 1:2 от Аугсбург и Байерн веднага се възползва, за да се доближи максимално до съперника си за сребърната салатиера.

Срещата на Борусия-Парк започна страхотно за гостите, които в рамките на девет минути на практика решиха двубоя. Още във 2-та Хави Мартинес откри за "баварската машина", а в 11-та Мюлер покачи на 2:0.

Последваха нови опасни атаки на Байерн, но в 37-та Ларс Щиндл все пак върна едно попадение за домакините. Това по-скоро накара шампионите да вдигнат още повече темпото и вднага след почивката Левандовски възстанови аванса им от две попадения след подаване на Алкантара.

Четвърт час преди края и Серж Гнабри се нареди сред голмайсторите, а крайното 5:1 оформи Левандовски в последните секунди на добавеното време, реализирайки точно наказателен удар.