Автогол помогна на Милан да свали Интер от третото място (ВИДЕО)

Гостите Сасуоло играха с човек по-малко в последните 26 минути

Милан спечели с 1:0 домакинството си на Сасуоло от 26-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение падна в 35-ата минута, когато Пол Лирола си заби автогол. Гостите играха с човек по-малко в последните 26 минути.

Така Милан вече е трети с актив от 48 точки, измествайки Интер, който има 1 по-малко. Сасуоло пък е на 11-о място с 31.

Футболистите на Сасуоло първи стигнаха до положение. Филип Джуричич получи подаване в наказателеното поле и стреля, но Джанлуиджи Донарума демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

В 27-ата минута Сусо центрира, а Лукаш Пакета от малък ъгъл прати топката към вратата. Вратарят на Сасуоло Консигли обаче беше на мястото си.

В 35-ата минута домакините поведоха в резултата. Пол Лирола последен игра с топката след удар на Матео Мусакио при центриране от корнер - 1:0.

Жереми Бога удари греда в 40-ата минута Малко след това той прати топката във вратата, голът му бе отменен, тъй като се намираше в засада.

През втората част Сасуоло органицира няколко добри атаки, но не успя да изравни, а в 64-ата минута остана и с човек по-малко. Андреа Консигли бе изгонен. Вратарят излезе неразчетено извън наказателното поле, не успя да играе с топката и свали на земята откъсващия се Кшищоф Пьонтек.

Домакините се възползваха от численото си превъзходство и 75-ата минута Франк Кесистреля към левия ъгъл, но резервният вратар Джанлука Пеголо демонстрира прекрасен рефлекс.

В оставащите минути Милан разиграваше спокойно в очакване на последния съдийски сигнал.
УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман