Челси пречупи трудно Фулъм в напечено лондонско дерби (ВИДЕО+СНИМКИ)

Игуаин и Жоржиньо носят първа победа на „сините“ далеч от дома през годината

Челси записа пета поредна победа срещу Фулъм, след като спечели с 2:1 визитата си от XXIX кръг на английската Висша лига.

Трите попадения паднаха преди почивката, а благодарение на тях „сините“ се поздравиха с първи шампионатен успех далеч от дома през календарната година.

Домакините от Фулъм пък записаха негативен рекорд, тъй като първи в историята загубиха 10 лондонски дербита в рамките на един сезон.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута чрез зимното си попълнение Гонсало Игуаин, който засече с воле центриране на капитана Сезар Аспиликуета.

Така пристигналият под наем от Ювентус нападател се разписа за трети път във Висшата лига, макар че само седем минути по-късно Фулъм изравни.

В 27-ата Райън Бабел асистира на Калъм Чембърс и последният възстанови статуквото за радост на своя нов мениджър Скот Паркър, заменил временно на поста освободения преди дни Клаудио Раниери.

Неговата радост обаче бе твърде кратка, защото след само четири минути момчетата му отново се оказаха догонващи в резултата.

В 31-ата Жоржиньо спря една атака на „котиджърс“, след което топката стигна до Еден Азар, а после той отново я подаде към родения в Бразилия италиански национал и той реализира второто си попадение за Челси след ления си трансфер от Наполи.

Така почивката дойде при резултат 2:1 в полза на гостите, който се запази до самия край, макар че в последните минути Кепа Арисабалага трябваше да се намесва решително, а и попадение на Райън Сисеньон бе отменено заради засада.

В крайна сметка Фулъм записа пета поредна загуба във Висшата лига и остана на предпоследно място с едва 17 точки, на цели 10 от спасителната зона.

Челси пък вече има 56 в своя актив и изостава с две от четвъртия Манчестър Юнайтед, но има и мач по-малко от „червените дяволи“.