ОБЗОР: Атлетико дръпна с 5 т. пред Реал, Мората с два гола за 3 минути (РЕПОРТАЖИ)

Хетафе се завърна в челната четворка на „Ла Лига“

Атлетико Мадрид не пропусна да се възползва от загубата на Реал, който вчера отстъпи пред лидера Барселона с 0:1, за да дръпне с 5 точки пред градския си съперник на второто място.

„Дюшекчиите“ победиха като гости Реал Сосиедад с 2:0 в мач от XXVI кръг на испанската „Ла Лига“, макар да играха половин час с човек по-малко.

Въпреки това, те записаха четвърти пореден успех на нула във всички турнири и нанесоха първа загуба на своя съперник от месец декември на миналата година, или иначе казано от 10 мача насам.

В герой за Атлетико се превърна дошлият тази зима нападател Алваро Мората, който реализира и двете попадения в срещата.

Подвизаващият се под наем от Челси стрелец откри резултата в 30-ата минута, а в 33-ата оформи крайното 2:0.

В 62-ата минута Коке получи втори жълт картон и бе изгонен, но въпреки това неговите съотборници запазиха аванса си и събраха 53 точки, като продължиха да изостават със 7 от лидера Барселона.

Малко по-рано пък Хетафе също взе пълния комплект и събра 42 в актива си, след като спечели с 2:1 визитата си на Бетис и по този начин се върна на четвъртата позиция във временното класиране.

В късния мач от днешната програма Валенсия победи с 2:0 Атлетик (Билбао) и записа първи успех от пет мача насам, след като нареди четири поредни равенства през последния месец.

Първото попадение в двубоя отбеляза Родриго Морено четири минути след началото на второто полувреме, а подаването за гола дойде от Санти Мина.

Минута преди изтичането на редовните 90 минути пък Кевин Гамейро отбеляза втория гол, за да сложи точка на спора. Така "прилепите" се изкачиха до седмото място и са вече на само точка от мястото, даващо право на участие в Лига Европа.