Везенков с 9 точки при победа на Олимпиакос

Олимпиакос записа 16-и успех за сезона

Олимпиакос победи гостуващия Арис (Солун) със 76:67 (21:16, 27:20, 17:13, 11:18) в среща от 17-ия кръг на гръцкото първенство по баскетбол за мъже и записа 11-и пореден успех.

Българският национал Александър Везенков беше титуляр за победителите, игра 20:28 минути срещу бившия си отбор и завърши с 9 точки, 3 борби и 1 отнета топка.

Домакините имаха аванс от 48:36 на почивката, но в началото на последната четвърт баскетболистите на Арис направиха серия от 16:4 и намалиха пасива си на 4 точки - 65:69 2:51 минути преди сирената.

До края Олимпиакос направи серия от 8:2 и спечели мача. Най-резултатен за Олимпиакос беше Аксел Тупан със 17 точки. За Арис с 13 точки се отчете Лефтерис Бохоридис.

Олимпиакос записа 16-и успех за сезона, но е едва на шесто място в класирането заради отнетите шест точки след прекратения мач за Купата на Гърция срещу Панатинайкос. В сайта на гръцката централа обаче Олимпиакос е на второ място с 33 точки, на точка зад лидера Панатинайкос.