ОБЗОР: Лейкърс загуби и градското дерби в НБА (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането

Отборът на Лос Анджелис Клипърс надигра като гост съгражданите си от Лейкърс със 113:105 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Дербито на мегаполиса в зала ,,Стейпълс Сентър“ започна по-добре за домакините, които дръпнаха с десет точки в резултата, като след края на първата четвърт водеха с осем – 34:26.

Оттук насетне обаче възпитаниците на Док Ривърс поеха инициативата и на голямата почивка обърнаха развоя на събитията в своя полза – 61:57. В третата и четвъртата част играта бе равностойна, но ЛеБрон Джеймс и компания така и не успяха да си възвърнат преднината в резултата, като в крайна сметка загубиха с осем пункта.

Над всички за победителите бе Данило Галинари, който отбеляза 23 точки, а Лу Уилямс и Монтрез Херъл помогнаха от пейката съответно с по 21 и 14 пункта. За баскетболистите на Люк Уолтън Ражон Рондо постигна трипъл-дабъл – 24 точки, 10 борби и 12 асистенции, докато Леброн Джеймс се отчете с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции, които обаче се оказаха крайно недостатъчни за успех на "езерняците“.

С третата си поредна победа Клипърс утвърдиха позициите си в зоната за плейофи, като заемат в момента седмото място, докато Лейкърс допуснаха трето последователно поражение, което ги отдалечи още повече от първите осем отбора в Западната конференция.

В следващите си двубои Клипърс приемат у дома Оклахома Сити Тъндър, докато Лейкърс са домакини на Денвър Нъгетс.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 46 победи/18 загуби, Филаделфия 40/23, Бостън 38/26
Централна дивизия: Милуоки 48/16, Индиана 41/23, Детройт 31/31
Югоизточна дивизия: Орландо 30/35, Шарлът 29/34, Маями 29/34