Кой ще спечели Лига Европа?

07 март 2019 08:08 Христо Иванов

Тухел няма обяснение за отпадането

Треньорът на Пари Сен Жермен Томас Тухел нямаше логично обяснение за загубата с 1:3 от Манчестър Юнайтед и отпадането на тима му от Шампионската лига още на 1/8-финала. Според него този резултат е необясним с оглед на показаното от двата тима и той в нито един момент от мача не е вярвал, че гостите ще си тръгнат като крайни победители.

“Лесно е да обясня какво се случи: направихме два подаръка през първото полувреме. Напълно контролирахме мача през първите 30 минути. Показахме класа, психика и добра реакция след първия подарък. Съзадохме доста положения, а в същото време Манчестър без нито един шанс, без нищо ни вкара втори гол. Тогава всички си казахме: “Вкараха ни два гола без да атакуват”. Контролирахме мача и това бе необясним резултат. Вторият гол тотално преобърна хода на двубоя. През второто полувреме Юнайтед нямаше нито едно голово положение и аз чувствах, че те няма как да ни победят. Те го направиха, така че ги поздравявам, но… не знам дали сезонът е провален, не знам. Наистина ли очаквате да получите по-добър отговор само минути след края на мача? В този момент мога само да защитя моите футболисти, това е”, заяви Тухел.

Той бе попитан да коментира дузпата за Манчестър Юнайтед, с която гостите стигнаха до решаващия трети гол в края на мача.

“Да, аз съм за ВАР. Но според мен този удар не отиваше във вратата и при това положение няма основания да се отсъди дузпа. Смятам, че има нужда правилото за игра с ръка да бъде изяснено по-точно. Сега съдията може да тълкува положението по своя преценка, защото правилото не е написано достатъчно ясно”, смята германецът.