ИЗВЪНРЕДНО: Голям шамар за Арсенал във Франция (ВИДЕО)

Лондонският тим загуби с 1:3 от Рен, чака го тежък реванш

Арсенал се издъни жестоко при гостуването на Рен в първия осминафинал от Лига Европа. "Артилеристите" загубиха с 1:3

Айоби откри за гостите още във 2-ата минута. Той се освободи от трима съперникови играчи и след това опита пас към далечната греда, но топката придоби странна траектория и директно влезе в мрежата. В 12-ата минута Обемеянг можеше да убие интригата с втори гол, след като излезе на чудесна позиция в наказателното поле. Кубек обаче се намеси блестящо.

В 41-ата Сократис получи втори жълт и остави лондончани с човек по-малко. Това се оказа фатално за Арсенал и само минута по-късно Бурижо с хубав удар от границата на наказателното поле изравни резултата.

В 50-ата минута удар на Бурижо бе спасен от Чех, а в следващите минути домакините създадоха няколко доста добри атаки и принудиха Арсенал да се брани с всички сили.

В 65-ата минута Кошчелни си вкара автогол и така помогна за обрата на домакините. Минути след това удар на Бен Арфа беше отразен от  Чех.

Сар довърши лондончани в 88-ата минута. Той засече с глава центриране на Силики и оформи крайния резултат.